اهم فعالیت های آموزشی سال تحصیلی 89 88

 

اولين جلسه شوراي آموزگاران

در تاريخ 11 شهريور ماه اولين جلسه شوراي آموزگاران با حضور مديريت محترم سركار خانم كوشا ، آموزگاران كليه پايه ها و مربيان فوق برنامه شامل قرآن ، زبان ، هنر و معلم پرورشي برگزار شد .
در اين مراسم ابتدا جناب آقاي صفايي معاونت ابتدايي موسسه فرهنگي آموزشي امام حسين (ع) سخناني در خصوص اهداف آموزشي پرورشي موسسه وانتظارات اولياء از مدارس امام حسين (ع) بيان نمودند سپس مديريت آموزشگاه ضمن خير مقدم ،طي جلسه معارفه به معرفي كادر پرداختند و همكاران برنامه هاي خود را به صورت مكتوب در فرمهاي ارائه شده در اول جلسه ارائه دادند.سپس مديريت آموزشگاه رهنمودهاي لازم در خصوص مسائل آموزشي و پرورشي بيان نمودند و به سوالات مطرح شده توسط همكاران پاسخ دادند .

 

 جشن شكوفه ها برگزار شد

 در تاريخ  31 شهريور ماه با صدا در آمدن زنگ مدرسه با حضور جناب آقاي صفايي معاونت محترم فرهنگي آموزشي امام حسين (ع)، مدير ، معاونين ، مربي پرورشي ومعلمين پايه اول شروع شد.پس از خير مقدم توسط مربي پرورشي به اولياء و دانش آموزان سوره حمد توسط كليه دانش آموزان قرائت شد .سپس مراسم پرچم با بر افراشتن پرچم جمهوري اسلامي ايران اجرا گرديد . با معرفي كادر آموزشگاه جهت آشنايي ،دانش آموزان از دروازه قرآن كريم عبور نمودند .در اين مراسم اژدهاي عروسكي حضور داشت كه با اجراي نمايش و بازي به بچه ها خوش آمد مي گفت و موجب شور وشوق در دانش آموزان شد .در پايان نیز به دانش آموزان هداياي يادبود اهداءشد.

 

 

 

مراسم بازگشايي مدرسه برگزار شد

در تاريخ  اول مهر ماه ساعت 8 صبح مراسم بازگشايي با حضور جناب آقاي رزاز با قرائت قرآن كريم با همراهي حاملان قرآن آغاز شد.سپس با برافراشتن پرچم جمهوري اسلامي ايران سرود جمهوري اسلامي ايران به صورت دسته جمعي قرائت شد .در اين مراسم همچنين از رزمنده دفاع مقدس دعوت به عمل آمد وايشان از خاطرات دفاع مقدس روايت نمودند.پس از باز گو نمودن خاطرات دسته گلي به پاس خدمات ارزشمند ايشان از طرف دانش آموزان اهدا  شد.سپس سرود مدارس امام حسين (ع) توسط كليه دانش آموزان خوانده شد وبا عبور از دروازه قرآن كريم و گرفتن هداياي يادبود وبسته هاي شكلات به كلاسهاي خود رفتند ومعلمين مربوطه  توسط مديريت محترم به دانش آموزان معرفي شدند ونيز مطالب لازم توسط مديريت به دانش آموزان گفته شد.

گرامیداشت هفته نیروی انتظامی

 در اين مراسم كه در تاريخ 21 مهر ماه برگزار شد ،يكي از اولياء دانش آموزان ، آقای آشوري و همكارشان به مدرسه آمدند و نكات ايمني مفيدي را در مورد ترافيك شهري و اياب وذهاب توضيح دادند.دانش آموزان نيز از زحمات كاركنان نيروي انتظامي تشكر كردند .

اولین جلسه مجمع عمومي انجمن اولياء و مربيان برگزار شد

 به مناسبت هفته پيوند اولياء و مربيان همزمان با شب ميلاد كريمه اهل البيت اولين جلسه انجمن اولياء و مربيان برگزار شد در تاريخ 27/7/88 ساعت 17:30 واقع در كانون صادقي پور با حضور اكثريت اولياءدانش آموزان و مديريت آموزش و پرورش ناحيه 4 جناب آقاي جلاير و مسئول انجمن آقاي وفايي نژاد و مسئولين موسسه برگزار شد.در اين مراسم جناب آقاي جلاير سخناني پيرامون تعليم و تربيت و نقش انجمن بيان نمودند و پس از خير مقدم توسط سركار خانم كوشا و بيان گزارش برنامه هاي اجرا شده و برنامه هاي آتي از دانش آموزان برتر مسابقات با اهداي جوايز تجليل به عمل آمد و پس از قرائت آئين نامه اجرايي و تقدير از اعضاي انجمن سال گذشته كانديداهاي جديد به معرفي خود پرداختند .در پايان به صورت كتبي راي گيري به عمل آمد لازم به ذكر است بروشور بهداشتي و مدرسه زندگي به همراه بسته هاي پذيرائي در بين اولياء توزيع شد.در پايان به قيد قرعه به سه نفر از اولياء جوايزي تقديم شد.

برپايي نمايشگاه كتاب در مدرسه

دانش آموزان کلیه پایه ها طبق جدول زمانبندی در هفته کتاب و کتابخوانی به همراه معلمین خود از نمایشگاه کتاب که در اتاق تکنولوژی آموزشگاه تشکیل شده بود بازدید نمودند و با راهنمایی معلمین مربوطه کتاب های مورد علاقه را در رده سنی خود با تخفیف 20 درصد خریداری نمودند.


 

مراسم بزرگداشت روز خانواده برگزار شد

 به مناسبت بزرگداشت روز خانواده سومین جلسه آموزش خانواده با حضور اولیای دانش آموزان پایه اول تا پنجم در نمازخانه آموزشگاه برگزار شد . در این جلسه ابتدا استاد خانم ناطقی در مورد خصوصیات خانواده اسلامی سخنانی بیان نمودند سپس در مورد خصوصیات بلوغ نوجوانی و شیوه های اسلامی برخورد والدین با دانش آموزان مطالبی مطرح نمودند در ادامه به سوالات مطرح شده توسط اوليا پاسخ داد.

دانش آموزان نمونه ، هرهفته معرفی می شوند

دانش آموزان نمونه هر پایه هر هفته در جمع دانش آموزان معرفی شده و سپس توسط مدیر سرکار خانم کوشا مورد تشویق واقع می شدند و فرم مخصوص از معلم هر پایه دریافت می نمودند.

برگزاری نمایشگاه کتاب داستان تصويري

در 24 آبان ماه با همکاری مربی پرورشی و دانش آموزان و شورای دانش آموزی نمایشگاه کتاب و داستان دنباله دار تصویری برگزار گردید و دانش آموزان ضمن بازدید از نمایشگاه کتاب ،کتاب های مورد علاقه خود را خریداری نمودند. همچنین مسابقه کتابخوانی تصویری برگزار شد و دانش آموزان برگزیده در پایان نمایشگاه معرفی و مورد تشویق قرار خواهند گرفت.

درست كردن كتاب داستان توسط دانش آموزان  

به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی دانش آموزان پایه چهارم خانم طبا طبایی به تهیه کتاب داستان پرداختند و نویسندگی ,تصویرگری و طراحی جلد را خود به عهده گرفتند و در پایان بهترین نویسنده ،بهترین تصویر گر و بهترین طراح معرفی شدند و همه دانش آموزان مورد تشویق قرار گرفتند.

بازدید علمی دانش‌آموزان از باغ وحش

 دانش آموزان پایه دوم برای درس علوم از باغ وحش بازدید کردند.هدف از این بازدید آشنایی فراگیران با حیوانات اهلی و وحشی و نوع پوشش و تغذیه و محل زندگیشان بود.

            

تدریس با نمایش در كلاس

 درس مدرسه خرگوش ها از کتاب فارسی با شیوه نمایش تدریس شد . روز قبل از این نمایش از بچه ها خواسته شده بود تا هریک برای خود ماسک خرگوش درست کنند و یک نفر به عنوان معلم خرگوش ها انتخاب شد سپس معلم خرگوش ها پس از تدریس درس با استفاده از مولاژ توضيحاتي درباره گوش  (عضو شنوایی )  برای بچه ها بيان كرد و روش های مراقبت از گوش را توضیح داد.هدف از این نمایش آشنایی دانش آموزان با عضو شنوایی و روش های مراقبت از آن بود.

برگزاری جلسه مشترک انجمن اولیاء و مربیان و شورای معلمین

در 25 آبان ماه با حضور اعضای انجمن اولیاء و مربیان شورای آموزگاران در آموزشگاه جلسه اي تشكيل شد . در این جلسه ضمن خیر مقدم توسط مربی پرورشی بحث و تبادل نظر پیرامون بررسی مشکلات نوشتاری و املائی و راهکار های جدید برای رفع آن صورت گرفت و معلمین کلیه پایه ها نظرات و روش های مناسب برای تعمیق و تثبیت یادگیری املاء و انشاء دانش آموزان بیان نمودند.سپس سرکار خانم کوشا ضمن تشکر از حضور اعضای انجمن در جلسه خواستار همکاری بیشتر اولیاء دانش آموزان در منزل و تشویق آنان به کتاب خوانی و خواندن روزنامه و مجله برای تقویت حافظه شد.

معرفی استانها به صورت ابتکاری

به منظور یادگیری بهتر استانها در درس اجتماعی (معرفی استانها) دانش آموزان پایه سوم  با آوردن دست سازه هاي خود از نوع پوشش و فرهنگ استان هاي ديگر و همچنين با آموزش معلم خود با استانهای ایران ، مراکز آنها ريال گویش (لهجه) ، لباس ، محصولات کشاورزی ، نوع آب و هوا ، آثار تاریخی ، نویسندگان ، شعرا و سوغاتی هر استان آشنا شدند .

برپایی نمایشگاه کتاب با موضوع غدیر   

بمناسبت هفته بصیرت و ولایت با همکاری خانم میرزاده مربی پرورشی و خانم میرمشاری مربی بهداشت و دانش آموزان شورای دانش آموزی و ولی دانش آموز آقای دین پرور نویسنده ومحقق انتشارات غدیر، نمایشگاه عکس وپوستر و کتاب در طول هفته ولایت برگزار گردید ودانش آموزان پایه های مختلف ضمن بازدید از نمایشگاه  کتابهای مورد علاقه خود را خریداری نمودند همچنین گزارش لحظه به لحظه واقعه سرنوشت ساز غدیر خم با پوستر و بنر برای آگاهی بیشتر دانش آموزان به نمایش گذاشته شد .

 بازديد دانش آموزان  از كانون آيه ناحيه چهار

در روز یک شنبه 29 آذرماه دانش آموزان کلاس دوم 1 و دوم 2 به همراه مربیان محترمشان از کانون آیه ناحیه چهار آموزش وپرورش بازدید کردند و درآنجا از برنامه های تفریحی وفرهنگی این مجتمع آموزشی فرهنگی بهره مند شدند .

برگزاری بنیه علمی پایه دوم وپايه سوم

در تاریخ 26 آذر ماه رأس ساعت 9 صبح آزمون بنیه علمی با نظارت معلمین هر پایه ونماینده موسسه خانم معین درباری وخانم ايزدي آغاز گردید .

آزمون در کمال آرامش برگزار گردید آقایان دکتر سجادی مدیریت موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین (ع) و آقای رستگار معاونت ابتدایی و خانم سلطانی نیا مسؤل گروههای آموزشی ابتدایی از جلسه آزمون بازدید بعمل آوردند . جلسه ساعت 9:50 دقیقه به پایان رسید و سؤالات توسط معلمین هر پایه تصحیح وگزارش عملکرد آن به مؤسسه ارجاع گردید.

 برپایی نمایشگاه آثار دانش آموزان

بمناسبت هفته پژوهش درتاریخ 30 آذرماه کتب تألیفی ودست نوشته های تحقیقاتی دانش آموزان پایه سوم به نمایش گذاشته شد ودانش آموزان ضمن بازدید با آثار وفعالیتهای دانش آموزان ديگر آشنا شدند .

  تلنگری بر تفکر

 جهت مشارکت پذیری دانش آموزان در فعالیت های گروهی در زنگ های تفریح دانش آموزان با کامل کردن جملات ناتمام  آرزوها وافکار خود را برروی تخته مخصوص ثبت می نمایند به دین طریق با برون فکنی افکار خود زمینه برای تفكر و همچنين شكل گيري هويت آنها ایجاد می شود .

                              

  طرح "کتابخانه باز" در مدرسه اجرا شد

 به منظور ترویج فرهنگ کتابخانه وایجاد انگیزه در دانش آموزان میز وصندلی هایی در حیاط مدرسه به همراه کتابهای متنوع قرار داده شد تا دانش آموزان در زنگ های تفریح در فضای باز حیاط مدرسه کتابهای مورد علاقه خود را برداشته ومطالعه نمایند . همچنين اين طرح مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفت .       


 

  همیاری وکمک اولیای متخصص در امر آموزش

 در تاریخ 10 دیماه روزپنج شنبه طبق برنامه ریزیهای که از ابتدای سال تحصیلی شده بود جهت شناسایی اولیای متخصص در امر آموزش و بهره گیری از مهارت آنها ، هماهنگی با آقای رحمتی انجام شد تا درتاریخ فوق مبحث خاک زندگی بخش وسنگهای رسوبی را تدریس نمایند که در این راستا ایشان با تهیه ی کلکسیون از انواع سنگها وخاک مطالب ارزنده ای را برای دانش آموزان پایه پنجم 2 ارائه نمودند .

                 

  گردآوری ضرب المثل کهن توسط دانش آموزان

 دانش آموزان پایه دوم خانم معمارپور در 14 دیماه باهدف آشنایی با فرهنگ اصیل ایرانیان با مراجعه به اینترنت وكمك از بزرگترها یشان ضرب المثل های کهن را گرد آوری کردند .ومورد کاربرد آن هارا توضیح دادند .

  دانش آموزان با كارعملي با کاربردهای واحد اندازه گیری آشنا شدند.

 در 15دیماه دانش آموزان پایه دوم خانم معمارپور با هدف آشنایی با واحد اندازه گیری سانتی متر ومتر با اندازه گیری طول کتاب وطول کلاس وقد دوستان خود با کاربرد متر و واحدهاي اندازه گيري آشنا شدند .

  برگزاری آزمون CMT

 آزمون CMT ویژه دانش آموزان نخبه پایه پنجم دبستان در تاریخ سه شنبه 15دیماه درسالن تکنولوژی آموزشگاه با حضورنماینده مؤسسه خانم امیری برگزار گردید.

                           

  تدریس با نمایش

 دانش آموزان کلاس اول خانم کیوان پور برای تدریس حرف " گ " عروسک های حیوانی خود را که شامل حرف گ می شوند مثل خرگوش ، گاو و... را به مدرسه آوردند و با آن ها نمایش اجرا کردند.

                  

  زنگ شادی ونشاط در کلاس

 دانش آموزان کلاس پنجم خانم سیدیان در کلاس خود علاوه بر درس ساعتی را به زنگ شادی اختصاص داده اند که دراین زنگ به منظور ایجاد روحیه نشاط در دانش آموزان روز تولد هر دانش آموزی در کلاس، جشن تولد برگزار می شود ودانش آموزان با آوردن کیک تولد از دوستان خود پذیرایی می کنند و معلم هدیه ای را به عنوان یادگاری به دانش آموز اهدا می کند .

  جلسه گارگاه های آموزشی ریاضی با حضور مسئول آموزش ابتدایی برگزار گرديد

 جلسه گارگاه های آموزشی با حضور آقای رستگار (مسئول آموزش ابتدایی ) ومدیر مدرسه خانم کوشاو سرگرو ههای آموزشی خانم حسینی ، خانم تفریشی، خانم دلخوش ، در دفتر آموزشگاه در تاریخ 27 دیماه برگزار گردید وبحث وتبادل نظر در رابطه با این کارگاه های آموزشی صورت گرفت .

                  

  کارگاه ریاضی معلمین پایه چهارم برگزار شد

 کارگاه ریاضی با حضور معلمین پایه چهارم در محل نمازخانه آموزشگاه با حضور معلمین این پایه و سرگروه های آموزشی کارشناس آموزش ابتدایی در تاریخ 29 دیماه ساعت 3 بعدازظهر برگزار گردید و در خصوص فرآیند از تدریس تا آزمون بحث های زیر مطرح شد: شناخت و کاربرد وسایل آموزشی ، نوآوری وخلاقیت ، ارائه راهکارهای جدید ،شناخت حیطه هایی درمورد طرح سوال ،‌ طراحی سوال در هریک از حیطه های دانش ، درک وفهم ، کاربرد ، تجزیه ، ترکیب ، ارزشیابی ، طراحی سوال آزمون های پایانی ونکات مهم وقابل توجه و استانداردسازی سوالات ،‌هدف از کل فرآیند تدریس تا آزمون پایانی .

حضور ولی دانش آموز برای آگاهی دادن به دانش آموزان در کلاس درس

در مورخ 30 دیماه ولی دانش آموز ، آقای تفقدی به عنوان پزشک جهت آگاهی دادن دانش آموزان در درس علوم پایه پنجم برای بخش آغازیان در کلاس حضور یافتند ضمن تدریس به سوالات دانش آموزان پاسخ دادند .

 

دانش آموزان در مسابقه کتابخوانی شرکت کردند

دانش آموزان برگزیده مسابقه کتاب خوانی از پایه های سوم ، چهارم و پنجم ابتدایی در روز 4 اسفند ماه در مسابقه کتاب خوانی که در کانون آیه ناحیه 4 مشهد برگزار شد شرکت کردند .دانش آموزان روغنگران و اسماعیلی از پایه سوم ، مسگریان و دهقان و مومن هروی از پایه چهارم و سعیدیان پایه پنجم در این مسابقه شركت كردند در ضمن سوالهاي مسابقه كتبي واز کتابهای "گزارش لحظه به لحظه شهادت امام حسن عسگری (ع) "و"گزارش لحظه به لحظه شهادت امام رضا ع "و کتاب "علی کیست" طرح شده بود.

بازدید دانش آموزان از کانون آیه آموزش وپرورش ناحیه 4 مشهد

جهت تشویق دانش آموزانی که در مسابقه کتاب و کتاب خوانی شرکت كردند وبا معلمين همکاری خوبي داشتند پس از اجرای مسابقه کتابخوانی به همراه مربی پرورشی از نمایشگاه کارهای دستی دانش آموزان در کانون آیه ديدن نمودند وباهنرهای دستی و تجسمی و سفالگری آشنا شدند .

 

مشارکت دانش آموزان در امر تدریس

دانش آموزان کلاس اول برای تدریس حرف "صاد" با جمع آوری صدفهای مختلف و درست کردن کلمه های گوناگون در امر تدریس با معلم خود همکاری کردند .

اردوی کوهسنگی به مناسبت روز درختکاری

در 15 اسفند ماه روز درختکاری دانش آموزان به همراه مربی بهداشت و مربی پرورشی خود در باغ گلهای کوهسنگی حضور یافتند و با هماهنگی اداره فرهنگی -تفریحی کوهسنگی 23 نهال به تعداد دانش آموزان داده شد که این نهالها توسط دانش آموزان با شور وشوق آنها و با همکاری باغبانان پارک کوهسنگی در فضای باغ گلها کاشته شد .

دومین مرحله مسابقه بنیه علمی برگزار شد

این مسابقه که با حضور 52 دانش آموز در مدرسه ابتدایی شماره 2 امام حسین (ع) در درس های هدیه های آسمانی ، فارسی ، علوم و ریاضی برگزارشد ؛ دانش آموزان به 45 سوال در مدت 45 دقیقه پاسخ دادند . همچنین قابل ذکر است که این مسابقه به طور سراسری در کلیه مدارس ابتدایی امام حسین (ع) برگزار شده بود .

برگزاری جشن ضرب پایه سوم

با یادگیری کامل ضرب کلاس خانم نوشین با همکاری اولیای دانش آموزان جشنی برای آنان برگزار شد لازم به ذکر است از اول آبانماه شروع یادگیری جدول ضرب بوده که تا آخر آذرماه تا جدول 5 یادگیری کامل شد و از اول بهمن ماه تا اکنون ضرب های 6و7و8و9 کامل شد بعد از چندین بار ارزشیابی از کلاس درتاریخ 23/12 آخرین ارزشیابی با آوردن نمرات 19 به بالا آموزش مقدماتی ضرب پایان یافت و جهت تشویق دانش آموزان جشن ضرب برگزار شد.

آغاز سال 1389با شعار همت مضاعف و کار مضاعف

دانش آموزان مدرسه دخترانه امام حسین (ع) با یاد ونام پروردگار و قرائت آیاتی از کلام الله مجید در برنامه صبحگاهی سال جدید را آغاز نمودند در این مراسم ابتدا مربی پرورشی ضمن تبریک سال نو و بهار طبیعت و آرزوی موفقیت و پیشرفت با طی نمودن نردبان بلند همت ، نظرات و پیشنهادات دانش آموزان را در خصوص نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام همت مضاعف وکار مضاعف جویا شد و دانش آموزان با انجام ورزش صبحگاهی و روحیه با نشاط خود را برای شروع سال متفاوت و پرشکوه آماده کردند .

برگزاری اولین جلسه شورای دانش آموزی در طلیعه بهار طبیعت

در این جلسه که با حضور دانش آموزان شورا و معلم پرورشی در مدرسه ابتدایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) تشکیل گردید . دانش آموزان شورا نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص تهیه نشریه دیواری بیان نمودند و تصمیم گیری لازم جهت برگزاری مراسم هفته سلامت ، بردن دانش آموزان به اردوهای تفریحی و تربیتی بهاری استفاده بهینه دانش آموزان از امکانات آموزشگاهی و کتابخانه صورت گرفت .

برگزاری جلسه انجمن اولیا و مربیان

در این جلسه که در مدرسه ابتدایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) تشکیل گردید از اولیا دانش آموزان شرکت کننده در آزمون های تیز هوشان دعوت به عمل آمد که با شرکت در این جلسه در خصوص نحوه آماده کردن دانش آموزان برای شرکت در آزمونها تصمیمات لازم گرفته شود .

اجرای برنامه" پیام تفکر" در برنامه صبحگاهی

بمنظور تحقق پیام نوروزی رهبر معظم دانش آموزان تفکرات و نظرات خود را در خصوص " همت مضاعف و کارمضاعف" بیان نمودند . لازم به ذکر است دانش آموزان در زنگ های تفریح بر روی تابلویی در حیاط مدرسه که بهمین منظور توسط مربی پرورشی اختصاص داده شده نظرات خود را می نویسند و برای دوستان خود در برنامه صبحگاهی بیان می کنند .

مدیران مدارس ابتدایی در سال "همت مضاعف کار مضاعف " تشکیل جلسه دادند

با حضور مدیران مدارس ابتدایی و کارشناسان معاونت ابتدایی آقای رستگار وآقای محمودی جلسه مدیران در دبستان دخترانه 2امام حسین برگزار شد در این جلسه پس از قرائت قرآن کریم توسط آقای حیدری کارشناس ابتدایی مطالب لازم در خصوص برنامه های سال جدید را اعلام شد : جشنواره جوانه های ولایت ، کلاسهای تابستانی ( زبان ، کامپیوتر ، ورزش ، قرآن) ، کلاس های تقویتی ،همچنین اعلام پیش ثبت نام ا ز طریق سایت ، برگزاری اردوی بهاری ، گرامیداشت هفته بهداشت و تقدیر از مربیان بهداشت ، برگزاری مسابقات بنیه علمی در 24 اردیبهشت و همچنین در رابطه با پیک ها و ارسال به موسسه بحث و تبادل نظر صورت گرفت .

دانش افزایی دانش آموزان در زنگهای تفریح

دانش آموزان در زنگ های تفریح خود در حیاط مدرسه ضمن تفریح از مطالب آموزشی تصویری که در روی دیوارهای حیاط حک شده استفاده نموده و سطح آگاهی های خود را با بازی و سرگرمی بالا می برند و به دانش خود می افزایند.

تحقیق دانش آموزان در خصوص انرژی هسته ای

از دانش آموزان خواسته شد تا در خصوص تاریخچه انرژی هسته ای و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای کاربردهای علوم و انرژی در بخشهای مختلف جامعه مطالب خود را برای مراسم جشن روز ملی فناوری هسته ای به مدرسه بیاورند و نتیجه تحقیقات خود را به دانش آموزان دیگر بازگو کنند .

آزمایش عملی درس علوم در حیاط مدرسه

دانش آموزان پایه دوم کلاس خانم معمارپوربرای درس علوم خود با عنوان"هوا تغییرمیکند" جهت مشاهده و آشنا شدن با کار بادنما ، بادنماهایی که ساخته بودند در حیاط مدرسه آزمایش کردند و عملاً با کار بادنما آشنا شدند .

حضور دانش آموزان در کلاس های آموزشی ستاره شناسی

در این کلاس آموزشی ابتدا خانم ژیان مربی نجوم کانون آیه توضیحاتی مربوط به سال نوری و اطلاعات منظومه شمسی درس علوم پایه چهارم را با نشان دادن تصاویر مربوطه آموزش داده سپس دانش آموزان در زیر چتر ستارگان در اتاق نجوم مطالب آموخته شده را مشاهده نمودند. در ضمن می توانید عکسهای کامل را در قسمت از نگاه تصویر مشاهده کنید.

انجمن اولیا ومربیان برگزار شد

با حضور مدیریت ومربی پرورشی مدرسه و اعضای انجمن اولیا در دفتر مدرسه در بعد از ظهر روز سه شنبه جلسه ای تشکیل شد و در این جلسه بعد از تبریک سال نو وارائه گزارشی کوتاه از فعالیت های آموزشگاه توسط مدیریت مدرسه در خصوص بزرگداشت مقام والای معلم و برگزاری اردوها و بازدیدهای علمی ، فرهنگی ، تاریخی فصل بهار بحث وتبادل نظر صورت گرفت و اعضای انجمن نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند در ضمن مجلات پیوند از طرف آموزشگاه به اعضای انجمن اهدا گردید همچنین لوح تقدیرکه از سوی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه 4 مشهد به خاطر همکاری آقای محصل در شرکت در آموزش جلسات شورای آموزگاران به مدرسه فرستاده شده بود به ایشان اهدا گردید.

آغاز پیش ثبت نام پایه اول ابتدایی

از تاریخ 25 فروردین ماه پیش ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی شروع شد و با مراجعه اولیا واستقبال قابل توجه آنان دراین امر با پر کردن فرم های مربوطه وارائه مدارک لازم اقدا م به پیش ثبت نام فرزندانشان نمودند .

معرفی دانش آموزان نمونه هفته

در سال همت مضاعف کار مضاعف دانش آموزان نمونه در جمع کلیه دانش آموزان معرفی شدند و مورد تشویق اولیا مدرسه قرار گرفتند. این دانش آموزان از پایه اول الهه علیپور و مهدیه زینعلی ، پایه دوم : عاطفه مهاجر و فاطمه شیخ زاده ، پایه سوم : صبا شفیعی و محدثه سلاطین اسلامی ، پایه چهارم : شکیبا عباسی و نغمه میثمی ، پایه پنجم : الناز قلی پور مینا یعقوب زاده بودند.

تدریس دانش آموزان به صورت نمایش در کلاس

با هدف تقویت نقش آفرینی در دانش آموزان و پرورش خلاقیت و تنوع در تدریس و ایجاد روحیه همکاری در آنها دانش آموزان درس 21 کتاب فارسی خود را با عنوان " مرغابی ها و لاک پشت " به صورت نمایش در کلاس اجرا کردند.

دانش آموزان کلاس اول در کلاس خود داستان می نویسند

به منظور تمرین بیشتر برای جمله نویسی و پرورش خیال پردازی و واقعه نگاری با دادن تصاویر توسط معلم کلاس اول ، خانم رجایی از دانش آموزان می خواهد که برای آن تصاویر داستانی بنویسند و بهترین داستان برای بقیه بچه ها خوانده می شود.

آموزش درس علوم توسط ولی دانش آموز

به درخواست معلم پایه سوم مدرسه ابتدایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) آقای دکتر اسماعیلی در کلاس درس حضور یافتند واز روی ماکت بدن انسان قسمت های مختلف دستگاه گوارش و همچنین نحوه هضم و جذب غذ ا را برای دانش آموزان توضیح داده و به سوالات آنها پاسخ دادند.عکسهای کاملتر را در قسمت از نگاه تصویر می توانید مشاهده کنید.

دانش‌آموزان درس علوم خود را با آزمايش عملي در كلاس آموزش مي بينند

دانش‌آموزان پايه اول در درس 9 علوم با عنوان "سنگ ها" سنگ هاي مختلفي را به كلاس آوردند و معلم آنان نيز درباره كوچكي و بزرگي ،‌ رنگ و اندازه ،‌واستفاده هاي سنگ ها در كارهاي مختلف براي آنها توضيحاتي داد .

جلسه دیدار اولیا با معلمین برگزار شد

جلسه دیدار اولیا با معلم های کلاس پنجم خانم بزازان و خانم سیدیان در سالن تکنولوژی برگزار شد و ابتدا خانم بزازان و سیدیان توضیحات لازم در خصوص مسایل آموزشی و پرورشی را دادند و سپس به سوالات اولیا پاسخ گفتند .

دومین مسابقه ملی ریاضی برگزار شد

در این مسابقه که از طرف باشگاه دانش پژوهان جوان برگزار شد 27 نفر از دانش آموزان برتر مدرسه شرکت داشتند . سوالات این مسابقه از چند بخش هوش و مسایل متنوع ریاضی تشکیل شده بود همچنین به برندگان این مسابقه جوایزی اهدا می گردد.

سالروز بزرگداشت شیخ بهایی درمدرسه

به منظور آشنایی دانش آموزان با چهره برجسته علمی و اسلامی شیخ بهایی مطالبی که توسط دانش آموز حنانه ربانی جمع آوری شده بود در جمع دانش آموزان قرائت شد و آنان با خدمات ارزنده این دانشمند اسلامی آشنا شدند.

کتاب "شهر بهشت" بین دانش آموزان توزیع شد

این کتاب ها که از سوی سازمان فرهنگی تفریحی شهرمشهد به منظور آموزش ویادگیری مهارت های شهروندی بین دانش آموزان پایه دوم توزیع گردید تا دانش آموزان راهکارهای بهتر زیستن در شهر را آموزش دیده و به ایفای نقش خود آشنا شوند.

توزیع دفترچه های راهنمای ثبت نام مدارس راهنمایی

با توزیع این کتاب ها دانش آموزان می توانند با شناخت کامل تر برای سال تحصیلی آینده خود برنامه ریزی کنند . این کتابچه های شامل بخش های اهداف آموزشی و پرورشی ،شرایط ثبت نام و زمان مراجعه اولیا جهت ثبت نام می باشد .

جلسه شورای دانش آموزان برگزار شد

جهت بزرگداشت سالروز شهادت استاد مطهری بزرگ معلم شهید و روز معلم طی جلسه ای بین دانش آموزان شورا به همراه مربی پرورشی مدرسه خانم میرزاده بحث تبادل نظر صورت گرفت و برنامه ریزیهای لازم برای اجرای مراسمهای این روز از قبیل : برپایی نمایشگاه ، گلباران نمودن معلمان با اجرای سرود دسته جمعی ،قرائت مقاله ، شعر و تقدیر و تشکر از معلمین با اهدای گل ، انجام شد.

برگزاری مراسم قدردانی ویژه روز معلم

به مناسبت گرامیداشت هفته معلم کلیه همکاران در سالن تکنولوژی گرد هم آمدند و ضمن تقدیر و تشکر مدیریت آموزشگاه از معلمین ،خانم کشاورز معلم کلاس دوم اشعاری را در مدح مقام معلم قرائت نمود و در پایان صبحانه ای که مدیریت از قبل تدارک دیده بودند صرف نمودند .

اهدای لوح تقدیر به معلمین توسط مدیریت مدرسه

لوح سپاس و قدردانی که توسط خانم کوشا مدیریت مدرسه تهیه شده بود . در روز بزرگداشت معلم به کلیه همکاران اهدا گردید تا جبران قدری از زحمات بی دریغ آنان گردد.

تشکر دانش آموزان سال گذشته مدرسه در هفته معلم

دانش آموزان سال تحصیل گذشته این آموزشگاه به همراه اولیا خود در هفته بزرگداشت مقام معلم در دفتر مدرسه حضور یافته و از مدیریت و کادر آموزشگاه با اهدای گل وشیرینی تشکر و قدردانی نمودند.

مراسم بزرگداشت هفته مقام والای معلم برگزار شد

در این مراسم که از سوی موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین (ع) در مرکز تربیت معلم شهید هاشمی نژاد با حضور کلیه همکاران شاغل در مدارس ابتدایی و پیش دبستانی و آموزشگاه های زبان امام حسین (ع) برگزارشد ، بعد از مقدمه مجری مراسم ، مدیریت موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین (ع) آقای دکتر سجادی به سخنرانی پرداختند ؛ ایشان ضمن خیر مقدم از خدمات ارزشمند همکاران قدردانی نمودند . سپس رئیس سازمان آموزش و پرورش خراسان رضوی آقای هژبری با بیان نکاتی نقش مهم معلمین ابتدایی در تعلیم و تربیت دانش آموزان را یادآور شدند .همچنین در این مراسم از برندگان مسابقه کتابخوانی شمع محفل تقدیر شد . در پایان نیز پس از صرف شام و پذیرایی هدایای یادبود به معلمین و همکاران اهدا شد .

اهدا لوح تقدیر از سوی سازمان آموزش و پرورش خراسان رضوی

به مناسبت هفته بزرگداشت مقام والای معلم آقای ملائی کارشناس آموزش ابتدایی در آموزشگاه حضور یافته و ضمن تقدیر و تشکر از همکاران آموزشی ، لوح های تقدیر از سوی مدیریت سازمان آموزش وپرورش و آقای صلاحی استاندار ورئیس شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی را به معلم های اول تا پنجم ، خانم ها : دلخوش ، نوشین ، بزازان ، سیدیان ، معمارپور و رجائی تقدیم کرد.

بازدید دانش آموزان از کانون فکری پرورش کودکان و نوجوانان

دانش آموزان پایه دوم به همراه معلم های خود و مربی پرورشی آموزشگاه در کانون پرورش کودکان و نوجوانان حضور یافتند و ضمن بازدید از قسمت های مختلف کانون با فعالیت های آموزشی و پرورشی از قبیل قصه گویی ، سفالگری ، کتابخوانی ، نقاشی و ... آشنا شدند و مدیریت کانون توضیحات لازم جهت ثبت نام در این کانون را بیان نمود ؛ سپس با توجه به گروه سنی آنان کتابهایی جهت مطالعه بین آنان توزیع گردید ، که دانش آموزان به مطالعه آنها پرداختند. برای مشاهده عکسهای کامل به قسمت از نگاه تصویر مراجعه کنید.

ارزشیابی سازمان آموزش و پرورش از آموزشگاه

در تاریخ 18 اردیبهشت ماه آقای علوی به نمایندگی از سوی سازمان آموزش و پرورش خراسان رضوی در آموزشگاه حضور یافت و ضمن بررسی کلیه فعالیت های آموزشی و پرورشی از نحوه فرایند امور اجرایی آموزشگاه شامل برگزاری نمازجماعت ، فعالیت های شورای دانش آموزی ، شورای مدرسه ، شورای آموزگاران ، کتابخانه ، مشاوره ، فعالیت های آموزشی کلاسها، نتایج مسابقات فرهنگی ، هنری ، ورزشی و... ارزشیابی به عمل آورد .

طرح یاوران برق در مدرسه اجرا شد

 جهت تشویق دانش آموزان و خانواده ها به مصرف صحیح انرژی طرح یاوران برق از سوی شرکت توزیع نیروی برق مشهد در مدارس اجرا می شود. در این طرح یک کارت یاور برق به همراه کتابچه آن جهت شرکت در مسابقه بزرگ طرح یاور برق به دانش آموزان داده شد. دانش آموزان باید این کتابچه ها را که شامل بازی های مختلف برای استفاده صحیح از وسایل برقی ، نوشتن پیام و نوشتن نامه ای در مورد مصرف برق است را کامل کرده و به همراه نوشتن مشخصات روی کارت خود تا اول خرداد ماه به مدرسه تحویل داده تا در این مسابقه شرکت کنند .

دانش آموزان برگزیده در مرحله اول آزمون تیزهوشان مورد تشویق قرار گرفتند

  6نفر از دانش آموزان مدرسه ابتدایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) که در مرحله اول آزمون تیزهوشان موفق به کسب نمره لازم جهت شرکت در مرحله دوم این مسابقات شدند ؛ در جمع دانش آموزان معرفی و مورد تشویق قرار گرفتند . درمرحله اول این آزمون که در 27 فروردین ماه 89 برگزار شد دانش آموزان ، مریم رحمانی ، یگانه امیری ، ریحانه احمدزاده ، نگین جواهری ، طاهره رسولی زاده ، ریحانه کوچک زاده از کلاس پنجم موفق به کسب نمره لازم جهت شرکت در مرحله دوم این آزمون شدند . مرحله دوم این آزمون 31 اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

 دانش آموزان در مسابقات رباتیک شرکت کردند

مسابقات روباتیک و روبوکاپ دانش آموزی خراسان رضوی که از سوی اداره فناوری اطلاعات و آمار آموزش و پرورش و با همکاری سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری و استانداری خراسان رضوی در فرهنگسرای شهر آینده پارک کوهسنگی برگزار می شود . در این مسابقات سه نفر از دانش آموزان پایه چهارم پرنیان مومن هروی ، زهرا تقدسی ، زهرا غفوری نژاد از پایه چهارم ، شرکت کردند. زمان برگزاری مسابقه 24 اردیبهشت ماه می باشد.

 ارسال کارهای هنری دانش آموزان به نمایشگاه مهارت های زندگی

کارهای هنری برگزیده دانش آموزان که در طول سال تحصیلی برای کلاس مهارت های زندگی آماده کردند. جهت شرکت در نمایشگاه مهارت های زندگی که در دبستان حضرت زینب (س) برگزار می شود ؛ ارسال گردید. در این نمایشگاه کارهای هنری دانش آموزان : سارا حافظ صادقی ، لیلا باروئی ، آناهیتا رحمتی و فاطمه تفقدی در معرض دید گذارده می شود.

اردوی آموزشی - تفریحی در آرامگاه فردوسی برگزار شد

بمناسبت 25 اردیبهشت ماه روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی دانش آموزان پایه دوم بهمراه معلمین و مربی بهداشت و مربی پرورشی آموزشگاه در آخرین روزهای سال تحصیلی اردوی تفریحی خاطره انگیزی را در محوطه باغ آرامگاه فردوسی برگزار نمودند. در این اردودانش آموزان در قسمت موزه هفت خان رستم حضور یافتند و نکات تاریخی و داستان هفت خوان رستم توسط نقال میراث فرهنگی برای آنان با توضیح تصاویر حک شده بر روی دیواره های موزه بیان شد وسپس دانش آموزان فاتحه ای برای شادی روح این شاعر بزرگ در کنار آرامگاه قرائت کردند .برای مشاهده تصاویر کاملتر به قسمت از نگاه تصویر مراجعه کنید.

 

اجرای نمایش در کلاس درس

دانش آموزان پایه پنجم کلاس خانم بزازان در رابطه با نمایش های کتاب بخوانیم و بنویسیم نمایش های" روزی که خواهد آمد" ، " انتظار ظهور امام" و ... را در کلاس برای دوستان خود اجرا کردند و با آموزه های دینی و وظایف خود در عصر غیبت آشنا شدند وهمچنین این نمایش ها تاثیر مثبتی در ذهن دانش آموزان به جا گذاشت . برای مشاهده تصاویر به قسمت از نگاه تصویر مراجعه کنید.

فعالیت عملی آزمایشگاه برای ساخت فسیل

دانش آموزان پایه پنجم به منظور درک مفهوم سنگ واره و فسیل و ایجاد حس ابتکار در کلاس فعالیت های آزمایشگاهی به درست کردن اشکال مختلف با گچ پرداختند و با ساخته شدن فسیل آشنا شدند.

 آزمون بنیه علمی پایه دوم در مدرسه برگزار شد

برای آمادگی دانش آموزان در امتحانات پایان سال در روز 28 اردیبهشت ماه ساعت 9 صبح آزمون بنیه علمی پایه دوم به صورت هماهنگ با مدارس ابتدایی موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین (ع) با تعداد 45 سوال از کلیه دروس این پایه برگزار شد.

جشن الفبای پایه اول برگزار شد

پایه اول کلاس خانم کیوان پور در بعدازظهر روز سه شنبه در سالن اجتماعات مراسم جشنی با حضور اولیا دانش آموزان برگزار کردند . در این مراسم دانش آموزان با خواندن سرود دسته جمعی حروف الفبا وبا بر سرگذاشتن کلاههای حروف الفبا همچنین خواندن شعر و قرائت دکلمه تشکر از آموزگار خود، به خاطر زحمات یک سال تقدیر و تشکر نمودند و در پایان هدیه های یادبودی از معلم خود دریافت نمودند . در پایان نمایندگان اولیا دانش آموزان به پذیرایی پرداختند و خاطره یک سال خوش برای دانش آموزان به یادگار ماند.

 

شروع امتحانات با ذکر دعا و نیایش

دانش آموزان با ذکر دعای شریفه "امن یجیب..." و نیایش اولین امتحان پایان سال خود را (علوم) شروع کرده و اولیا مدرسه با حضور در کلاس برای تمام دانش آموزان آرزوی موفقیت کرده و به آنان آرامش دادند .

جشن نماز پایه دوم برگزار شد

دانش آموزان پایه دوم در آخرین روزهای سال تحصیلی در نمازخانه آموزشگاه گرد هم آمدند و پس از صرف صبحانه دوستی در کنار یکدیگر در صف های نماز جماعت حاضر شدندو دو رکعت نماز شکر به جا آوردندو به درگاه ایزد منان به دعا و نیایش پرداختند واز خدا به خاطر گذراندن یک سال موفقیت آمیز سپاس گذاری نمودند . در پایان نیز بسته های جایزه را (جانماز و مهر وتسبیح ) از معلم خود (خانم کشاورز) دریافت کردند.

دومین همایش سالانه مدرسه برگزار شد

 دومین همایش سالانه مدرسه ابتدایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) در روز حماسه سوم خرداد ماه و در آستانه ولادت یگانه دخت پیامبر اکرم (ص) در محل جدید دبستان با حضور پرشور اولیا و مسئولین موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین (ع) ، معلمین برگزار شد .در این مراسم ابتدا توسط گروه همخوانی دبستان سوره مبارکه نصر تلاوت شد سپس مدیریت آموزشگاه ضمن خیر مقدم به حضار گزارش اجمالی فعالیت های آموزشگاه را بیان نمودند و بعد از آن نایب رئیس انجمن اولیا دکتر طباطبایی در خصوص برنامه اجراشده توسط انجمن مطالبی را بیان نمودند و از اولیا مدرسه تشکر و قدردانی کردند و در پایان استاد کشاورز با بیانات شیرین خود در خصوص واژه محبت و اثرات سازنده آن جمع حاضر را مستفیض نمودند و در پایان با دعای دسته جمعی همایش پایان پذیرفت و اولیا از محوطه دیدن نمودند.

اجرای طرح پژوهشی بررسی برونداد قرآن پایه پنجم ابتدایی

 برونداد کتاب قرآن پایه پنجم در مدرسه ابتدایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) ارزیابی و بررسی شد همکاران پژوهشگر از سوی تحقیقات سازمان آموزش و پرورش خراسان رضوی ، آقای هاشمی و خانم کرامتی در آموزشگاه حضوریافته و جهت اجرای بررسی برونداد کتاب قرآن پایه پنجم تعداد 14 فراگیر را ارزیابی نموده و نتیجه را جهت برنامه ریزی و تألیف کتب قرآن به کارشناسی تحقیقات سازمان آموزش و پرورش ارسال نمودند.

اهدا لوح تقدیر از سوی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی به معلمین پایه پنجم

جهت تقدیر وتشکر از معلمین پایه پنجم خانم ها سیدیان و بزازان در سال همت مضاعف و کار مضاعف به پاس قدردانی از خدمات ارزنده آنان در امر تعلیم وتربیت از سوی مدیر کلی آموزش و پرورش خراسان رضوی آقای حسین هژبری لوح تقدیر به آنان اهدا گردید.

برگزاری جشن پایا ن دوره ابتدایی

با اتمام سال تحصیلی دانش آموزان در آخرین روز از برنامه امتحانی خود با حضور اولیایشان مراسم جشن خود را با اجرای سرود "ای معلم" وشکر خدای مهربان و گوش نمودن به صحبت های پایان سال توسط معلم خود خانم بزازان برگزار کردند . در این مراسم دانش آموزان به یکدیگر کادوی یادگاری اهدا نمودند .همچنین کتاب دایره المعارف که از طرف نماینده اولیا خریداری شده بود توسط معلم شان به دانش آموزان اهدا گردید . و در پایا ن با کیک و میوه پذیرایی شدند و با یکدیگر عکسهای یادگاری گرفتند.

توزیع کارنامه های دانش آموزان

اولیای دانش آموزان با اطلاع قبلی امروز در دبستان حضور یافتند و با مراجعه به معلمین پایه های اول و دوم و سوم کارنامه های موقت پایان تحصیلی به همراه لوح تقدیر و جوایز یادبود را از معلمین دانش آموزان خود دریافت نمودند . همچنین پایه های سوم لوح های فشرده جشن تکلیف خود را از مربی پرورشی مدرسه تحویل گرفتند.

برگزاری جلسه توجیهی ویژه منتخبین نخبگان

   جلسه اولیا دانش آموزان منتخب شرکت در کلاسهای ویژه مرحله اول نخبگان در روز سه شنبه 18 خرداد ماه در محل دفتر مدرسه ابتدایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) برگزار شد .در این جلسه مدیریت آموزشگاه نکات لازم جهت شرکت دانش آموزان در این کلاس ها را بیان کرد . لازم به ذکر است که طبق سنوات گذشته کلاسهای ویژه مرحله اول و دوم تیزهوشان ، المپیاد و نمونه دولتی با برگزاری دوره های مهارتهای زندگی و خلاقیت ، آزمون های منظم و ماهانهCMT و اردوهای هدفمند به همراه برنامه های فرهنگی برگزار می گردد همچنین شروع کلاسهای ترم تابستان از تاریخ 26 خرداد ماه در روزهای دوشنبه و چهارشنبه ویژه دانش آموزان سوم و چهارم و روز های شنبه و دوشنبه و چهارشنبه ویژه دانش آموزان پایه پنجم می باشد و تا پایان مرداد ماه ادامه دارد. محل برگزاری کلاسها شعبه 1 : دبستان پسرانه شماره 4 امام حسین (ع) و شعبه 2 : دبستان پسرانه شماره 1 امام حسین (ع) می باشد.

برگزاری آزمون ورودی ثبت نام دانش آموزان میان پایه

 در مدرسه ابتدایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) آزمون ورودی جهت ثبت نام دانش آموزانی که از مدارس دیگر آمده بودند برگزار شد. از دانش آموزان علاقمند به تحصیل در این مدرسه آزمون ورودی در پایه های دوم تا پنجم جهت پذیرش دانش آموزان میان پایه برگزار گردید . این آزمون از سوالات قرآن ، هدیه های آسمان ، علوم ، ریاضی ، ادبیات فارسی صورت گرفت .