اهم فعالیت های پرورشی سال تحصیلی 89-88

 

بازدید دانش آموزان از نمایشگاه عکس یاران خراسانی

روز چهارشنبه اول مهر ماه مصادف با هفته دفاع مقدس دانش آموزان آموزشگاه از نمايشگاه عكس ياران خراساني و نمايشگاه سنگر و جايگاه ويژه دفاع مقدس كه مزين به تصاوير سرداران شهيد سالهاي حماسه و عشق كه به مناسبت هفته دفاع مقدس در محيط آموزشگاه ترتيب داده شده بود بازديد نمودند .

برگزاری جشن عاطفه ها در مدرسه

باز هم مهر آمد و نوبت مهرورزي و همدلي است . همدلي نيز هماره بهتر است از همزباني . پس ما نيز در مدرسه راهنمايي غير دولتي امام حسين (ع) شماره 2 همدل شديم با همنوعانمان تا شايد دردي تسكين بخشد و زخمي التيام . دانش آموزان اين آموزشگاه با شركت در جشن عاطفه ها با اهداء كمكهاي نقد و غير نقديشان همدلي و مهر ورزي خود را به همنوعانشان نشان دادند .

برگزاری نماز جماعت در مدرسه 

از آنجائيكه نماز اول وقت آن  هم به صورت جماعت فضيلت بسيار زيادي دارد مسئولين مدرسه راهنمايي هم درصدد آن برآمدند كه از همان روز اول مهر ماه ، نماز جماعت مدرسه بصورت باشكوه و ويژه برگزار گردد كه در اين بين استقبال خوب دانش آموزان باعث شد كه  مسئولين اين مدرسه به رسم آين آيه شريفه كه السابقون السابقون اولئك المقربون  دانش آموزاني را كه در صفهاي اول نماز شركت داشتند تشويق نمودند .

برگزاری دعای عهد در مراسم صبحگاه

منتظران چشم به راه ورودش ، با ناله در گلو ، آمدنش رااز خداي منان استغاثه مي كنند . در ميان تمامي منتظران دانش آموزان مدرسه راهنمايي امام حسين (ع) در هر صبح پنج شنبه با شركت در مراسم دعاي عهد مدرسه با خداي خود عهد مي بندند و حضورش را خاضعانه از او طلب مي كنند به اميد آن روز كه عهد با امام عصرشان را در كنارش ببندند

شرکت مربی پرورشی در جلسه معاونین پرورشی

روز يك شنبه معاونين پرورشي مدارس راهنمايي امام حسين (ع) در اتاق معاونت راهنمايي تحصيلي موسسه امام حسين (ع) برگزار گرديد در اين جلسه كه معاون راهنمايي تحصيلي جناب آقاي رجب زاده و معاون ايشان جناب آقاي مير كريمي و معاونين پرورشي مدارس راهنمايي امام حسين (ع) حضور داشتند فعاليتهي پرورشي مدارس راهنماي قبل از شروع سال تحصيلي ، مراسم آ؛ازين و هفته دفاع مقدس ، نماز جماعت و صبحگاه و همچنين ديگر مراسمات و ابتكارات توسط هر كدام از معاونين مطرح بررسي گرديد . در پايان جناب آقاي رجب زاده مواردي را براي معاونين مطرح نموده و خواستند تا به دقت در مدارس اجرا گردد .

برگزاری دعای توسل در آموزشگاه

راهنمايي امام حسين (ع) در روزهاي سه شنبه حال و هواي ديگري دارد چرا كه دانش آموزان با شوق و علاقه ي خاصي راهي نمازخانه مدرسه شده و مشتاقانه و با نشاط خاصي به اهل بيت عصمت و طهارت متوسل مي گردند . در اين سه شنبه هم مانند هفته ي گذشته دعاي توسل در فضايي معنوي قرائت شد و دانش آموزان كلاس دوم يك كه برگزار كننده مراسم بودند از دوستان خويش با خرما پريرايي نمودند  و دعا را با  صلوات ختم كردند .

برگزاری مراسم ویژه شهادت امام صادق (ع)  

در آستانه ي شهادت ششمين اختر تابناك آسمان ولايت و امامت ، حضرت امام جعفر صادق (ع) در آموزشگاه مراسم ويژه  شهادت آن حضرت برگزار گرديد در اين مراسم دانش آموزان ضمن قرائت دعاي توسل ونصب تراكت تسليت شهادت آن حضرت  به مديحه سرايي پرداختند .

 

اجرای مراسمی به مناسبت روز ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر

مصادف با ميلاد سراسر نور و بركت فاطمه معصومه (س) و روز ملي دختران مراسم جشني با حضور تمامي دانش آموزان در محل نمازخانه مدرسه برگزار گرديد در اين روز به رسم هر سه شنبه كه دعاي توسل در مردسه برگزار مي گردد دانش آموزان با اجراي سرود و برنامه هاي شاد ميلاد اين بانوي بزرگ را به جشن نشستند و در پايان دانش آموزان براي شادي ارواح مطهر شهدا مخصوصا شهيدان شوشتري و محمد زاده دعا كردند .

جشن میلاد با سعادت امام رضا (ع)

آمدی تا در سرزمین پهناور شیفتگان زلال ولایت با چلچراغ قلب هزاران پرنده گم کرده را به نور ایمان بیارایی.
آمدی تا رواق های بلند حرمت همواره ماممن دلهای خسته و بی پناه آهوان رمیده از دام دل و دان دنیا باشد .سلام و درود خدا بر تو که شعاع لطف و رحمتت به چشمه ازلی رحمت و رافت بیکران پروردگار متصل است . در
روز پنج شنبه مصادف 10 ذی القعده شب میلاد امام رضا (ع) جشن میلاد ضامن آهو توسط دانش آموزان برگزار گردید .

در این روز دانش آموزان علاوه بر اجرای برنامه هایی چون آش وحدت ، اجرای 2 سرود ، قرائت متون ادبی برتر شرکت کننده در مسابقه و اهداء جوایز سرکار خانم حسینی به اجرای مولودی خوانی پرداختند . همچنین دانش آموزان کلاس های اول بطور هماهنگ سرود امام رضا (ع) را همخوانی نمودند . ضمنا در این مراسم با آبمیوه و کیک و شیرینی از دانش آموزان پذیرایی شد .

 

برگزاری جلسات تمرین رژه حماسی

در مورخ 11 آبان ماه در محل حیاط آموزشگاه با هماهنگی های قبلی از جمله تهیه برگه های شعر همخوانی و دادن آموزش های ابتدائی رژه صبحگاه این تمرینات با انجام صف جمع و حرکات خاص هر فرمان و اجرای سرودهای همخوانی توسط دانش آموزان زیر نظر فرمانده بسیج و معاون پرورشی آموزشگاه انجام گرفت .

  جذب و سازماندهی واحد مقاومت پوینده امام حسین (ع) در آموزشگاه

 از تاریخ دوشنبه 18 آبانماه لغایت پنج شنبه 21 آبانماه پس از معرفی اعضاء شواری واحد گروها های ثارالله ، حزب الله و روح الله سازماندهی و کلیه بسیجیان این واحد سمت گذاری شدند .

  برپایی مراسم چفیه گذاری

در تاریخ پنج شنبه 21 آبان ماه پس از سخنرانی فرمانده واحد مقاومت راهنمایی شماره 2 امام حسین (ع) خانم حسن زاده پیرامون مفهوم تعهد و چفیه گذاری با بیان 5 وظیفه اصلی بسیجیان از جمله 1-  تکمیل اعتقادات و مسائل اخلاقی و اسلامی و مهارتهای زندگی بویژه در زمینه اسلامی  2- افزایش علم و آگاهی و پیشرفت تحصیلی 3- افزایش حس مسئولیت پذیری در جهت اجرای دستورات محوله واحد مقاومت  4- تلاش در جهت حفظ و حراست از ارزشهای دینی و انقلابی بویژه رعایت مسئله حجاب در تمامی موقعیتها و دقت در اجرای نماز اول وقت و خوش اخلاقی و تصیمات درست  5- رعایت نظم و انضباط اجتماعی و تلاش در جهت آموزش و قوانین شهروندی  در محل نمازخانه با حضور کلیه بسیجیان و انداختن چفیه توسط کلیه بسیجیان و فرمانده با شعار یا زهرا ، ما سربازان اسلامیم پیرو خط انقلابیم، الگوی ما فاطمه است ، تکلیف ما انتظار است بر پا گردید .

  اعلام گروههای فرهنگی

در تاریخ چهارشنبه 20 آبان ماه مشخصات دانش آموزان بسیجی گروههای فرهنگی شامل بسیجیان نوسینده طراح و نقاش خطاط خبرنگاران وبلاگ نویسان قاریان هیئت مذهبی به واحد حوزه 15 معرفی و در فضای مدرسه اعلام گردید .

برپایی نمایشگاه حماسه حضور

در تاریخ دوشنبه مورخه دوم آذرماه مقارن با دومین روز هفته بسیج نمایشگاهی با موضوعات بسیجیان دیروز ، امروز وآینده و شعارهای یا حسین و یا  علی و یا مهدی ادرکنی در کلیه فضاهای مدرسه بر پا گردید در این راستا دانش آموزان فعال بسیجی با فرمانده کل جهت برپایی این نمایشگاه همکاری لازم را داشتند .                                                                                                            

برگزاری دعای توسل

در تاریخ سه شنبه سوم آذرماه در مدرسه راهنمایی امام حسین (ع) به رسم هر سه شنبه دعای توسل برگزار گردید . در این مراسم معنوی همه ی دانش آموزان این دعای پرفیض را زمزمه نمودند . سپس با حضور سرکار خانم شریعتی احکام و کارتهای دانش آموزان منتخب شورا به آنان اهدا گردید و ایشان از منتخبین شورا خواستند تا بصورت فعال و پیگیر خواسته های دانش آموزان را پیگیری و اطلاع رسانی نمایند .                                                                         

سخنرانی حاج آقای نصر به مناسبت عید سعید قربان

در مورخ چهارشنبه چهارم آذرماه در آستانه عید سعید قربان حاج آقای نصر در مدرسه حاضر و ضمن اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در جمع تمامی دانش آموزان مدرسه در مورد مسائل اخلاقی ، تربیتی و اعتقادی با دانش آموزان به صورت صمیمی و پدرانه صحبت کردند و با استقبال خوب دانش آموزان روبرو شد .

برگزاری دعای عهد

در مورخ پنج شنبه پنجم آذرماه بمناسبت هفته ی ولایت ( قربان تا غدیر ) و خشنودی آقا امام زمان (عج) برنامه دعای عهد در محل نمازخانه توسط دانش آموزان برگزار گردید .

                                                                         

تزئین مدرسه به مناسبت غدیر

یا علی ! سلام بر تو وقتی مشعل عدالت را بر افروختی  سلام برر تو وقتی شمع بیت المال را خاموش کردی .

در دهه ولایت و بصیرت دانش آموزان مومن و با ایمان مدرسه راهنمایی امام حسین (ع) از جمله اعضای شورای دانش آموزای زیر نظر معاون پرورشی آموزشگاه به تزئین مدرسه به صورت خودجوش پرداخته و اینگونه محبت خود را به ولایت و حضرت علی (ع) ابراز نمودند

 

شرکت مربی پرورشی در کارگروه پرورشی

در مورخ سه شنبه 11 آذرماه جلسه کارگروه شماره 2 مدارس راهنمایی اداره آموزش و پرورش ناحیه 4 مشهد در محل سالن جلسات مدرسه راهنمایی امام رضا (ع) برگزار گردید . در این جلسه که برای برنامه ریزی پیرامون برگزاری همایش سادات تشکیل شده بود مدیر و معاون پرورشی آموزشگاه دخترانه امام حسین (ع) شماره 2 حضور داشتند .

برگزاری جشن عید غدیرخم

 در مورخه 12 آذرماه مراسم جشن عید سعید غدیر خم درمحل نمازخانه مدرسه راهنمایی دخترانه امام حسین (ع) شماره 2 با حضور دبیران و تمامی دانش آموزان برگزار گردید . در این مراسم که تماماً توسط دانش آموزان ترتیب داده شده بود ، برنامه های شاد ومتنوعی نظیر سرود ، تئاتر طنز ، مسابقات تفریحی نظیر پفک خوری و دعوت از مولودی خوان و... اجرا گردید.

شرکت مربی پرورشی در سومین جلسه معاونت پرورشی مدارس راهنمایی امام حسین(ع)

درمورخه پنج شنبه 19 آذر ماه ، سومین جلسه مسئولین معاونت راهنمایی موسسه علمی فرهنگی امام حسین (ع) با معاونین پرورشی مدارس راهنمایی در محل دفتر مدیریت محترم موسسه برگزار گردید . درا ین جلسه که ازساعت 9 صبح آغاز گردید ، جناب آقای رجب زاده معاونت محترم راهنمایی ضمن خوشامدگویی و طرح محورهای جلسه ، از معاونین پرورشی خواستند تا به صورت مختصر گزارشی از فعالیت های یک ماه گذشته مدرسه خود ارائه نمایند . پس از صحبت های معاونین پرورشی نوبت به میهمان ویژه این هفته سرکار خانم یزدانجو رسید . ایشان ضمن بیان مطالبی پیرامون لزوم حضور مشاور درمدرسه رسیدگی به مشکلات دانش آموزان را ضروری دانسته و به سوالات معاونین پرورشی درباره برخی مشکلات رفتاری پاسخ دادند .سپس جناب آقای محمدی به توضیح بخشنامه جدید پرورشی پرداخته ومحاسن اجرای این طرح را در مدارس متذکر گردید . در پایان بسته ی فرهنگی آموزشی هر مدرسه به معاونین پرورشی جهت تحویل به مدرسه ارائه گردید ، این جلسه در ساعت 12 ظهر به اتمام رسید .                                             

شرکت دانش آموزان در همایش سادات

در مورخ چهارشنبه 12 آذرماه مراسم جشن باشکوهی در محل مدرسه راهنمایی برگزار گردید که تعداد 26 نفر دانش آموز سید و سادات از طرف آموزشگاه درمدرسه متحد الشکل سفید گل دارد در  این مراسم  شرکت کردند . در این مراسم که با تلاوت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی برگزار گردید ، کلیپهایی برای متنوعی برای دانش آموزان تدارک دیده شده بود ضمن اینکه دانش آموزان  از برنامه های متنوع آن مثل مسابقه مشاعره و مسابقه بهره بردند .

برگزاری دعای عهد ویژه هفته ولایت

در روز پنج شنبه 13آذرماه بمناسبت هفته ولایت و میلاد سراسرنور دهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام علی النقی (ع) برنامه دعای عهد در محل نماز خانه توسط دانش آموزان برگزار شد .

فعالیت های اردوی پاییزه مدرسه راهنمایی دخترانه 2امام حسین (ع)

درمورخه دوشنبه 16 آذرماه اردوی هماهنگ مدارس راهنمایی امام حسین (ع) در اردوگاه ثامن الحجج (ع) برگزار گردید .

دانش آموزان در این اردوی فرهنگی تربیتی ضمنی تجربه کردن زندگی یک روزه در کنار دوستان وهمکلاسی هایشان با انجام بازیهای مهیج و شاد اوقات صمیمی خویش را با دوستان ومعلمان خود گذراندند.

در این اردو اهمیت ویژه ای به مسأله نماز جماعت داده شد و دانش آموزان هر سه مدرسه در کنار یکدیگر به صورت باشکوهی به ا قامه نماز جماعت پرداختند .

دربین الصلاتین ، حاج آقای نصر با دانش آموزان در مورد احکام نماز و ... صحبت وضمن طرح چند سوال در مورد احکام و یا قرائت قسمتی از آیات قرآن ، به دانش آموزان پاسخ دهنده جوایزی اعطا نمودند.

پس ازاقامه نماز عصر همه دانش آموزان به صورت هماهنگ به همخوانی سرودهایی بامضامین ارزشی پرداختند و درپایان مراسم جهت پذیرایی ناهار به سلف سرویس اردوگاه مراجعه نمودند .

توزیع کتب احکام 

درمورخه چهارشنبه و پنج شنبه 18 و 19 آذرماه کتابهای دختران آسمانی در اختیار دانش آموزان گذاشته شد . این کتابها که موضوع آنها مسائل احکام می باشد برای تمامی دانش آموزان بصورت رایگان تهیه وبین آنها توزیع شد تا ان شاء ا... دانش آموزان اطلاعات خود را درباره احکام شخصی خود با قرائت این کتب افزایش دهند .

 توزیع کتب مفاهیم و نهج البلاغه

در مورخه چهارشنبه و پنجشنبه 18 و 19 آذر ماه 88 کتابهای دانش آموزان شرکت کننده در مسابقات مفاهیم قرآنی و نهج البلاغه ، دراختیار دانش آموزان گذاشته شد . قرار است دانش آموزان در مدت تعیین شده کتب مذکور را بخوبی مطالعه کرده و آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون سطح آموزشگاه و ناحیه کسب نمایند ضمناً از رتبه های برتر هر پایه به تفکیک درمدرسه تقدیر و نفرات اول برای مسابقات ناحیه 4 مشهد معرفی می گردند .

برگزاری اولین جلسه کلاس تئاتر

درمورخه سه شنبه 24 آذرماه اولین جلسه کلاسهای تئاتر آموزشگاه برگزار گردید . دراین کلاس که تعداد 28 نفر از دانش آموزان مستعد وعلاقمند به بازیگری تئاتر شرکت داشتند از ساعت 12:30 الی 14:30 به تمرین جهت آمادگی حضور در مسابقات اداره آموزش وپرورش پرداختند .

شرکت مربی پرورشی در اولین جلسه بازرسی ازمسئولین

 اولین جلسه بازرسی از مسئولین در تاریخ 24 آذر ماه باحضور فرمانده وجانشین ومسئولین بازرسی وهمچنین مسئولین برنامه ریزی واحد مقاومت امام حسین (ع) برگزار گردید در این جلسه از نحوه عملکرد مدیر اردوها بازرسی به عمل آمد و قرار شد نقاط ضعف را تا پایان هفته برطرف نمایند .                                                   

استقبال دانش آموزان از ماه محرم

درمورخ چهارشنبه 25 آذرماه باتوجه به نزدیک شدن به ایام ماه محرم وشهادت سرور وسالارشهیدان امام حسین علیه السلام ویاران وفادارشان مدرسه راهنمایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) ، فضای آموزشگاه را سیاهپوش نمودند وهمچنین برنامه ریزی لازم جهت برگزاری مراسم دهه اول محرم انجام گردید .

درآستانه ی ورود به ماه محرم ، درمدرسه راهنمایی شماره 2 امام حسین (ع) هیأت دانش آموزی عشاق الحسین (ع) توسط دانش آموزان و مربیان پرورشی این آموزشگاه راه اندازی شد تا در مناسبتهای مذهبی مخصوصاًایام ماه محرم مسئولیت اجرای مراسمات را داشته  باشند .

اعتراض به هتک حرمت ساحت مقدس امام راحل (ره)

همزمان با هتک حرمت به ساحت مقدس امام راحل عظیم الشأن (ره) دانش آموزان مدرسه راهنمایی دخترانه امام حسین (ع) با صدور بیانیه ای ،ضمن تجدید بیعت با امام راحل ورهبری بزرگوار ، این اقدام قبیحانه را محکوم نمودند . در این مراسم دانش آموزان با شعارهای استقلال ، آزادی  جمهوری اسلامی ، حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست خمینی افتخارماست ، ای رهبر آزاده آماده ایم آماده و ... حمایت قاطع خود را از ولایت فقیه اعلام نمودند .

برگزاری زیارت عاشورا دردهه اول محرم

از روز شنبه 28 آذر ماه  مصادف با حلول ماه محرم و ایام شهادت سرور وسالار شهیدان ، امام حسین (ع) مراسم معنوی زیارت عاشورا در محل نمازخانه آموزشگاه دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) برگزار می گردد.                                                                     

 مراسم عزاداری امام حسین (ع)

سخنرانی دانش آموز مبینا قربانی پارسا درباره چگونگی ورود به مراسم عزاداری امام حسین (ع) در مورخه 29 آذر ماه پس از قرائت زیارت عاشورا درمحل نمازخانه آموزشگاه دخترانه امام حسین (ع) دانش آموز مبینا قربانی پارسا درباره چگونگی ورود به مراسم عزاداری امام حسین (ع) به سخنرانی پرداخت .

وی ضمن بیان ویژگی های ماه محرم ، بر ورود همراه با آگاهی وشناخت به مراسم عزاداری تأکید نمود . همچنین ایشان با پرسیدن سوالاتی از دانش آموزان درباره بحث  ،سخنرانی خود را به صورت دو طرفه پیگیری نمود.

 برگزاری مسابقات قرآنی (مفاهیم ) ، نهج البلاغه واحکام

درهفته گرامیداشت قرآن ، مسابقات قرآنی (مفاهیم ) نهج البلاغه واحکام درمحل آموزشگاه دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) برگزار گردید در این مسابقات دانش آموزان به تفکیک جدول زیرشرکت نموده وضمن دریافت جزوه های مربوطه از معاون پرورشی ، برای مسابقات آماده شدند .

بدلیل تعداد زیاد شرکت کنندگان ، آزمونها بصورت تفکیکی وجداگانه برگزار گردید .ضمناً جزوات احکام بصورت رایگان در اختیار همه دانش آموزان جهت استفاده وشرکت در آزمون قرار داده شد.

کار خود را شروع نمودند .

 برگزاری زیارت عاشورا

درمورخه سه شنبه اول دیماه ، زیارت پرفیض عاشورا با حضور مشتاقانه همه دانش آموزان مدرسه درمحل نمازخانه آموزشگاه برگزار گردید . در این مراسم که از اول دهه محرم در حال برگزاری است ، چند تن از دانش آموزان با خرما وحلوا از دوستان خود پذیرایی نمودند.


  

 ازبرندگان مسابقه درسهایی از قرآن تقدیر شد

پس از مراسم زیارت عاشورای مدرسه ، ازبرندگان مسابقه درسهایی از قرآن تقدیر وهدایایی به آنان اهدا شد . دانش آموزانی که توانسته بودند به همه ی سوالات مسابقه پاسخ درست بدهند عبارتند از: عطیه رضوی ، پورحسنی ، طلوعی ، رضایی ، موسوی پور.

 نفرات برتر مسابقه غدیر اعلام شد

 درمورخه سه شنبه اول دیماه ، اسامی نفرات برتر مسابقه خطبه غدیر به موسسه اعلام شد . این افراد عبارتند از:

پایه اول :زینب وحیدیان ، رویا خوشبو ، نفیسه عباسی

پایه دوم : فاطمه نجاتی فر ، مرضیه سعادتمند ، نفیسه قدمیاری

پایه سوم : زهرا ضابط ، فاطمه موسوی پور، عفیفه خاکبیز


 
مراسم نوحه خوانی ومداحی برگزار شد

درمورخه 2 دیماه درمحل نمازخانه آموزشگاه با حضور تمامی دانش آموزان برگزار شد در این مراسم دانش آموزان کلاس سوم  ضمن پذیرایی از دانش آموزان مراسم نوحه خوانی و مداحی خود ر ا پس از قرائت زیارت پرفیض عاشورا برگزار نمودند.

برگزاری تئاتر در محل نمازخانه آموزشگاه 

درمورخه روز پنج شنبه 3 دیماه نمایش تئاتر در محل نمازخانه آموزشگاه برگزار شد . این نمایش پس از زیارت عاشورا برگزار گردید دانش آموزان کلاس اول 2 ، خانمها جاجرمی ، لشکریان ، وفاطمه هوشیارفر به اجرا پرداختند .ضمناً در این مراسم ازدانش آموزان با خرما وبیسکوییت پذیرایی شد.


مرحله نهایی مسابقات قرآنی برگزار شد

  مرحله نهايي مسابقات حفظ وقرائت قرآن مدرسه دوشنبه هفتم ديماه 88 برگزار گرديد تا نفرات برتر هر پايه جهت معرفي وشركت درمسابقات قرآني ناحيه 4 آموزش وپرورش مشخص گردند . نتايج مسابقات متعاقباً‌ اعلام مي گردد .


 
برگزاري دعاي توسل وتقدير ازدانش آموزان تئاتر

 درمورخه سه شنبه 8 ديما درمحل نمازخانه مدرسه راهنمايي دخترانه امام حسين (ع) دعاي پرفيض توسل برگزار شد . در اين مراسم ، ضمن قرائت دعا ازدانش آموزان برگزار كننده تئاتر عاشورا تقدير شد بازیگران این تئاتر خانمها : محدثه جاجرمي ،‌فاطمه هوشيار ، مينا لشكريان ازكلاس اول 2 بودند .

 دانش آموزان نسبت  به هتک حرمت ولایت فقیه در روز عاشورا  اعتراض خود را اعلام داشتند

پس از مراسم دعاي عهد درتاریخ 10 دیماه دانش آموزان شوراي مدرسه ، ضمن بيان مطالبي پيرامون هتك حرمت عده اي در روز عاشورا به مقدسات ،‌ با دادن شعارومراسم مداحي ، انزجار وبرائت خود را از آنان اعلا م داشته وخواستار مجازات آنان توسط دستگاه قضايي شدند

برگزاري دعاي عهد

درمورخه 10 ديماه دعاي عهد در محل نمازخانه آموزشگاه برگزار گرديد . در اين مراسم معنوي دانش آموزان ضمن قرائت دعاي پرفيض عهد براي سلامتي وتعجيل در فرج آن حضرت دعا كردند وسفره ختم صلوات برگزار گرديد.

شرکت در اولین جلسه کارگروهی معاونین پرورشی و ائمه جماعات

در مورخه 20 دیماه اولین جلسه کارگروهی معاونین پرورشی وائمه جماعات در محل موسسه فرهنگی امام حسین (ع) واقع در کوهسنگی برگزار گردید . دراین جلسه که قرار است بصورت کارگروهی و مداوم ادامه داشته باشد مسائل روز از قبیل اجتماعی اعتقادی و ... بررسی گردید.

از دانش آموزان برتر شرکت کننده در مسابقه زلال غدیر تقدیر شد


مسابقه زلال غدیر که در هفته ولایت از طرف مؤسسه فرهنگی - آموزشی امام حسین (ع) برگزار گردید . در تاریخ 26 دیماه هدایایی به رسم یادبود برای نفرات اول ، دوم ، سوم این مسابقه ارسال گردید و برای بقیه شرکت کنندگان لوح تقدیر فرستاده شد.

نفر اول : نفیسه عباسی ، نفر دوم : عفیفه خاکبیز ، نفرسوم : نفیسه قدمیاری .

نفرات برتر : زهرا ضابط ، رؤیا خوشبو ، زینب وحیدیان ، فاطمه نجاتی فر، مرضیه سعادتمند ، شیرین نوشادی

دانش آموزان از مجتمع آیه ها بازدید کردند

در مورخه 28 دیماه دانش آموزان پایه اول این آموزشگاه از محل مجتمع آیه ها دیدن کردند . در این بازدید که توسط موسسه فرهنگی آموزشی هماهنگ شده بود دانش آموزان ضمن بازدید از نقاط مختلف نمایشگاه مخصوصا بخش های مربوط به دفاع مقدس و مناطق عملیاتی بازسازی شده ، با زندگی انبیا آشنا شده و با حوادث مهم زندگی آنها آشنا گردیدند . در خلال این بازدید، دانش آموزان از سخنان راوی محترم نمایشگاه جناب آقای بذر فروش استفاده کردند.

                      

  جلسه ای ویژه برنامه ریزی دهه فجر ودهه آخر ماه صفر تشکیل گردید

در تاریخ سه شنبه 29 دیماه جلسه ای با اعضا اصلی و فعال تشکلهای بسیج و هلال احمر جهت برنامه ریزی و استقبال دهه فجر و دهه آخر ماه صفر با موضوعیت ایثار ، رهبری ، ولایت ، برپا شد

 برنامه ريزي جهت برنامه هاي  دهه فجر

در اول بهمن ماه در جلسات شوراها وتشکلهای دانش آموزی و همچنین شورای مدرسه و انجمن اولیا و مربیان موارد ذیل جهت استقبال دهه فجر و دهه آخر صفر تایید شد : برپایی نمایشگاه بزرگ از آثار علمی - فرهنگی و آموزشی دانش آموزان زمان افتتاح نمایشگاه 12 بهمن ماه . همچنين  روز سه شنبه (ششم بهمن) به عنوان روز پاکسازی و آماده سازی مدرسه جهت برنامه های بهمن ماه توسط دانش آموزان و معلمان تعیین شد. و تقسیم کار و مسابقات ویژه ایام الله دهه فجر و دهه آخر صفر بین دانش آموزان و کادر مدرسه انجام گرفت.

کسب مقام دوم و سوم در مسابقات مفاهیم و عترت

مسابقات بسیج دانش آموزی ناحیه 4 مشهد در رشته مفاهیم وعترت که مرحله اول آن در تاریخ 4 بهمن ماه در دبیرستان پروین اعتصامی برگزار گردید در این مسابقه دو نفر از دانش آموزان به نام های فاطمه موسوی پور ومرضیه سادات سعادتمند موفق به کسب نمره لازم گردیده و به مرحله دوم این مسابقه راه یافتند ، در مرحله دوم نیز که در پنجم  بهمن در همان مدرسه برگزار شد ، فاطمه موسوی پور دانش آموز پایه سوم راهنمایی رتبه دوم و مرضیه سادات سعادتمند دانش آموز پایه دوم راهنمایی رتبه سوم را درسطح ناحیه 4 به دست آوردند .

دانش آموزان فعال مدرسه فضای آموزشگاه را تزیین کردند

دانش آموزان طبق معمول هر سال برای جشن های انقلاب اسلامی با تزیین کلاسها و نمازخانه و سالنها وبردهای مدرسه به استقبال دهه فجر رفتند . این تزیینات به سلیقه خود دانش آموزان و با نظارت مربی پرورشی در وقتهای غیر کلاسی آنها انجام گرفت .

زیارت " مَفجَعه " برگزار شد

دانش آموزان در ایام ماه صفر در روزهای یک شنبه و سه شنبه در آموزشگاه راهنمایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) زیارت حضرت زینب (س) که در سه محور زیر می باشد : محور اول سلام بر حضرت زینب به همراه بیان ویژگیهای ایشان ، محور دوم : بیان واقعه عاشورا و محور سوم بیان خطبه معروف حضرت زینب (س) ، قرائت می کنند . همچنین دانش آموزان با آوردن نذورات خود از دوستان خود پذیرایی می کنند .

جشنواره تئاتر دانش آموزی در 21 بهمن ماه برگزار شد

دانش آموزان این آموزشگاه بعد از اتمام ساعات کلاسی خود در روزهای یک شنبه و سه شنبه با شرکت در کلاسهای تئاتر به مربی گری خانم حسن زاده خود را برای جشنواره تئاتر که در تاریخ 21 بهمن ماه برگزار شد آماده می کردند در ضمن برگزیدگان این جشنواره به مسابقات فرهنگی و هنری ادار ه آموزش و پرورش ناحیه 4 مشهد فرستاده شدند .

مراسم یاد امام و شهدای انقلاب برگزار شد

دعای عهد در فضای معنوی نمازخانه در روزهای پنج شنبه در مدرسه راهنمایی شماره 2 امام حسین (ع) برگزار می شود ، در مراسم هفته دوم بهمن ماه به مناسبت دهه مبارکه فجر دانش آموزان برنامه ی ویژه ی یاد امام و شهدا را برگزار کردند. دانش آموزان با روشن کردن شمع و توزیع خرما و همچنین با خواندن دکلمه و مداحی یاد امام راحل و عظیم الشان و شهدای گرانقدر انقلاب را گرامی داشتند .

مراسم مداحی به مناسبت اربعین حسینی برگزار شد

به مناسبت فرارسیدن اربعین سید و سالار شهیدان مراسم مداحی در آموزشگاه دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) برگزار شد . در این مراسم خانم خادمی مداح اهل البیت ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدای انقلاب اسلامی در نمازخانه آموزشگاه به مداحی پرداختند .

برپایی مراسم ویژه دهه آخر ماه صفر

در پی برگزاری سه جلسه قرائت زیارت مَفجَعه و سفره صلوات با موضوعیت توسل به حضرت زینب سلام الله علیها در روز سه شنبه آخر ماه صفر با همکاری کلیه دانش آموزان مدرسه آش نذری در مدرسه تهیه و از دانش آموزان و معلمین پذیرایی شد .

مراسمی به مناسبت شهادت امام هشتم شیعیان برگزار شد

در این مراسم دانش آموزان با خواندن زیارت امام رضا علیه السلام به ذکر مصیبت این امام همام پرداختند و همچنین دعای توسل نیز توسط دانش آموزان قرائت شد .

دعای توسل توسط دانش آموزان قرائت شد

دانش آموزان مدرسه راهنمایی شماره 2 امام حسین(ع) در مراسم معنوی که توسط هیأت دانش آموزی عشاق الحسین مدرسه برگزار شد دعای توسل را خواندند . همچنین اعضای هیأت با خرما از دوستان خود پذیرایی و زیارت عاشورا را همه با هم قرائت کردند .

جشنواره تئاتر در مدرسه برگزار شد

جشنواره تئاتر مدرسه راهنمایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) با شرکت 7 گروه تئاتر با موضوعات متنوع متشکل از کلیه پایه ها در مدرسه برگزار شد . در این جشنواره بهترین گروه با داوری مربی تئاتر خانم حسن زاده ( با نظرخواهی از کلیه معلمین و دانش آموزان حاضر در این مراسم ) انتخاب گردید و برای شرکت در مسابقات فرهنگی و هنری ناحیه 4 مشهد (که در تاریخ 5 اسفند ماه برگزار می گردد) معرفی شد .

جشن پیروزی انقلاب در مدرسه برگزار شد

در این جشن که توسط دانش آموزان برگزار شد ، گروه های تئاتر برنامه خود را اجرا کردند و گروه سرود دانش آموزان کلاس دوم 3 سرودی باحال و هوای روزهای نخست انقلاب را خواندند ، همچنین در ایستگاه صلواتی که توسط دانش آموزان کوثری و علیزاده در دهه فجر برپا شده بود با شیرکاکائو و خرما از دیگر دانش آموزان پذیرایی شد

آماده کردن گروه سرود جهت شرکت در مسابقات سرود ناحیه 4 مشهد

دانش آموزان گروه سرود مدرسه جهت اجرای تمرینی و آزمایشی سرود، به مدرسه راهنمایی مصلی نژاد واقع در آب و برق رفته و سرودهای خود را اجرا نمودند . دانش آموزان در ضمن اجرای دیگر گروه ها را نیز مشاهده کردند و از تجربیات آنان استفاده کردند . قابل ذکر است که دانش آموزان در اول اسفند ماه به مسابقات سرود خواهند رفت .

دانش آموزان در مرحله دوم مسابقات قرآنی شرکت کردند

نفرات برتر مسابقات قرآنی مدرسه در رشته های مفاهیم ، احکام و نهج البلاغه مدرسه راهنمایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) در مرحله دو م این مسابقه که در سالن شهید حاتمی برگزار شد شرکت کردند . و با دانش آموزان مقطع راهنمایی ناحیه 4 مشهد به رقابت پرداختند . در ضمن نفرات برتر این مسابقات برای مرحله ی کشوری انتخاب خواهند شد .

نفرات اول مسابقات قرآنی مدرسه در مسابقات ناحیه شرکت کردند

دانش آموزانی که در مسابقات قرآنی مدرسه به عنوان نفرات برتر شناخته شده بودند در اول اسفند ماه برای شرکت در مسابقات ناحیه ای به دارالقرآن فاطمه الزهرا (س) رفتند و با دوستان خود به رقابت پرداختند . دانش آموزان در دو رشته حفظ و قرائت شرکت کرده بودند همچنین نفرات برتر این مسابقات به مرحله استانی راه خواهند یافت .در رشته حفظ دانش آموزان زینب وحیدیان ، فاطمه نجاتی فر و فرزانه غنچه و در رشته قرائت دانش آموزان زهرا قالیباف و کوثر وحیدیان شرکت کردند .

نفرات برتر جشنواره تئاتر برای شرکت در مسابقات ناحیه انتخاب شدند

گروه های تئاتر پایه سوم تئاتر های خود را در مدرسه به اجرا گذاشتند و معلمین و دانش آموزان تئاتر های برتر را برای شرکت در مسابقه تئاتر ناحیه انتخاب کردند . تئاتر کلاس های سوم 1 و2 به عنوان تئاتر های برتر شناخته شدند.

شرکت گروه سرود مدرسه راهنمایی دخترانه شماره 2 در مسابقات سرود ناحیه 4

گروه سرود مدرسه در مسابقات اداره آموزش وپرورش شرکت نمود . این دانش آموزان که از سه ماه پیش تمرین های خود را شروع کرده بودند با آمادگی کامل در این مسابقه شرکت کرده و با دوستان خود به رقابت پرداختند در ضمن نفرات برتر این مسابقات به مسابقات استانی راه خواهند یافت.

راهیابی دانش آموزان شرکت کننده در مسابقات فرهنگی وهنری به مرحله دوم

دانش آموزان محدثه جاجرمی ، زهرا احسانی نیا ، نگین نور ، محدثه مسکین نواز در مرحله اول مسابقات که در کانون آیه ها با حضور کلیه مدارس راهنمایی ناحیه 4 مشهد برگزار شده يود شركت كرده بودند و به مرحله دوم اين مسابقات كه به صورت حضوري مي باشد راه يافتند.

دانش آموزان تئاتر خود را در مسابقات ناحیه 4 اجرا نمودند

گروه تئاتر مدرسه تئاتر خود را با عنوان " اعمال " در کانون شهید صادقی پور ناحیه 4 مشهد اجرا نمودند . دانش آموزان با گروه های تئاتر دیگر مدارس به رقابت پرداختند تا برنده نهایی به مسابقات استانی راه یابند .

شرکت دانش آموزان در نمازجمعه هفته اول اسفند ماه

به منظور تشویق دانش آموزان برای شرکت در نمازهای جماعت و پی بردن به اهمیت نماز جمعه در تاریخ 7 اسفند ماه تعدادی از دانش آموزان پایه های اول و دوم و سوم راهنمایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) به همراه مربی پرورشی آموزشگاه در نمازجمعه حرم مطهر امام رضا (ع) شرکت کردند . و از این مراسم معنوی استفاده بردند.

از معاونین پرورشی موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین (ع) تقدیر شد

در مراسمي كه به مناسبت هفته امور تربيتي برگزار شد  معاونین پرورشی کلیه آموزشگاه های امام حسین (ع) حضور داشتند در اين مراسم  دکتر سجادی مدیر عامل موسسه ضمن تبریک هفته امور تربیتی به دبیران پرورشی ، از فعالیت های پرورشی مدارس تقدیر کردند . همچنین آقای ازغندی چالش ها و موانع پیش روی امور تربیتی را مطرح ساخته و مورد بررسی قرار دادند و فعالیت در سنگر پرورشی را امری مهم دانستند و از مربیان این عرصه تشکر کردند و در پایان نیز لوح تقدیر وهدایایی به معاونین اهدا شد .

کسب رتبه اول در مسابقات سرود ناحيه 4

دانش آموزان مدرسه راهنمایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) در رشته سرود سنتی با اجرای سرود خود موفق به کسب رتبه اول ناحیه ای شدند .

کسب رتبه های برتر در بخش های مختلف تئاتر

تئاتر دانش آموزان مدرسه راهنمایی دخترانه شماره 2 با عنوان " اعمال " در بخش بازیگری زهرا ضابط و ریحانه یزدی راد موفق به کسب رتبه دوم ،در بخش طراحی صحنه رتبه سوم ، در بخش گریم ماسک ، رتبه دوم و در بخش بروشور رتبه سوم را کسب کردند .

کسب رتبه سوم در رشته ادبی مسابقات فرهنگی و هنری

دانش آموزان مدرسه راهنمایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) در بخش ادبی مسابقات فرهنگی و هنری ناحیه 4 مشهد رتبه سوم را کسب کردند.

دانش آموز فاطمه باژیان در بخش ادبی این مسابقات موفق به کسب رتبه سوم شد .

برگزاری جشن میلاد پیامبر اعظم اسلام (ص)

در چهارشنبه روز قبل از میلاد جشنی با حضور همه دانش آموزان و دبیران مدرسه در نمازخانه آموزشگاه برگزار شد در این مراسم خانم علیزاده مداح اهل بیت و گروهشان ضمن مولودی خوانی و دف زنی مراسم شادی را اجرا کردند . دانش آموزان کلاس های دوم 3 ، سوم 2 و دوم 2 با اجرای سرود و کلاس های دوم 2 و سوم 1 با اجرای تئاتر سهم خود را در این جشن ادا نمودند . در این مراسم همچنین با شیرینی و بسته های شکلات که توسط دانش آموزان اول 1 تهیه شده بود از همه دانش آموزان پذیرایی شد. 


اجرای تئاتر توسط دانش آموزان

دانش آموزان کلاس اول 1 تئاتر خود را با عنوان " شاگردان مدرسه ده پایین " برای دوستان خود  در نمازخانه مدرسه اجرا کردند . این مراسم در امتداد جشنهای هفته وحدت برگزار شد و دانش آموزان کلاس اول ، با اجرای تئاتر و سرود لحظات شادی را برای دوستان خود ایجاد کردند.

 حضور دانش آموزان در حرم مطهر رضوي

دانش‌آموزان مدرسه راهنمايي دخترانه شماره 2 امام حسين (ع) از تاريخ 17 اسفند ماه به ترتيب دركليه پايه ها هر روز يك كلاس به همراه اعضاي انجمن اوليا و مربيان خود از مدرسه به زيارت حرم مطهر علي بن موسي الرضا (ع) مشرف شدند.

همكاري دانش آموزان براي هفته احسان ونيكوكاري

با توجه به اهميت و ارزش معنوي احسان ونيكوكاري دانش‌آموزان مدرسه راهنمايي دخترانه شماره 2 امام حسين (ع) هر كلاس به صورت جداگانه كمك هاي نقدي خود را جمع آوري كردندو به دفتر مدرسه دادند تا به مراكز مربوطه فرستاده شود.

 اوليا دانش‌آموزان در جلسه توجيهي راهيان نور شركت كردند

اوليا دانش آموزاني كه عازم به سفر راهيان نور هستند در جلسه توجيهي شركت كردند و با مسائل ونكاتي كه بايد در اين سفر خود و دانش آموزان براي بهره بردن از اين سفر معنوي رعايت كنند ،‌ آشنا شدند لازم به ذكر است كه اردوي راهيان نور در روز 23 اسفند ماه به اين سفر معنوي اعزام خواهند شد.

برگزاری دعای توسل در مدرسه

در اولین سه شنبه بهار طبیعت دانش آموزان با توسل به ائمه اطهار علیه السلام صبح خود را آغاز نمودند . و همگی با هم دعای توسل را زمزمه کردند.

شرکت دانش آموزان در مسابقه صیانت

تعداد 100 نفر از دانش آموزان بسیجی مدرسه در مسابقه صیانت اداره آموزش و پرورش ناحیه 4 (حوزه 15 ) شرکت کردند . این مسابقه به هدف حفظ و صیانت از نظام اسلامی و آرمانهای بلند امام راحل در مورخه 15/12 بین دانش آموزان به صورت کتبی برگزار شد ه بود که در آغازین روزهای سال جدید پاسخنامه های آن به بسیج دانش آموزی اداره آموزش و پرورش ناحیه 4 مشهد تحویل داده شد .

بيان خاطرات دانش‌آموزان از اردوي راهيان نور

دانش آموز معینی زاده که در اردوی راهیان نور شرکت کرده بود در مراسم صبحگاه امروز خاطراتی از اردوی راهیان نور ، مناطق عملیاتی و حال وهوای این سفر معنوی را برای دوستان خود تعریف کرد ، او با به یاد ماندنی توصیف کردن این اردو ، آرزو کرد که این سفر معنوی قسمت همه ی دوستانش شود .

شركت مربي پرورشي در جلسه معاونين پرورشي

جلسه معاونین پرورشی مدارس کارگروه شماره 1 آموزش و پرورش ناحیه 4مشهد در روز چهارشنبه برگزار شد . در این جلسه ، فعالیت های پرورشی 6 ماهه اول سال ، مسابقات فرهنگی هنری و دهه فجر مورد بررسی قرار گرفت . و برنامه های قابل اجرا در هفته معلم و هفته مشاغل مورد بررسی قرار گرفت همچنین پیشنهاد شد که معاونین پرورشی در ماههای تیر و مرداد بجای حضور در مدرسه جهت ارتقای شغلی و معلومات خود تلاش نمایند .

تلاوت دعاي عهد توسط دانش آموزان

در این مراسم دانش آموزان ضمن دعا برای سلامتی امام زمان (عج) ، از خدا خواستند که امسال را سال فرج آن حضرت قرار دهد . پس از اتمام دعای عهد دانش آموزان دعای فرج را با هم دیگر خواندند .

                       

شرکت در مرحله دوم مسابقات احکام و نهج البلاغه ناحیه 4

سه نفر از دانش آموزان برگزیده مدرسه :زهرا خیاط ، مبینا قربانی پارسا ، یاسمین غفاری در مرحله دوم مسابقات ناحیه 4 مشهد که در دبیرستان پروین برگزار گردید شرکت نمودند . این دانش آموزان در مرحله اول سطح اداره مقام آورده و اکنون در مرحله فینال اداره با 6 نفر از دوستان خود در سطح ناحیه به رقابت پرداختند .نفرات برتر این مسابقات به مرحله استانی راه می یابند.

تهیه روزنامه دیواری توسط دانش آموزان پایه سوم راهنمایی

با تشویق معلم ادبیات کلاس سوم خانم نعیمی دانش آموزان روزنامه دیواری با موضوع بهار تهیه کردند از مطالب این روزنامه دیواری می توان به موارد زیر اشاره کرد : زندگینامه قیصر امیرپور و مطالبی درباره امام رضا علیه السلام ، حدیث ، لطیفه ، چیستان و کلبه سلامت .

                         

معلمين مدرسه در مسابقه" شمع محفل " شركت كردند

موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین (ع) در آستانه هفته گرامیداشت مقام معلم اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی از متن کتاب " انسان و ایمان " استاد شهید مطهری ویژه همکاران موسسه امام حسین (ع) كرده بود كه معلمين و مسئولين مدرسه راهنمايي دخترانه شماره 2 امام حسين (ع) با استقبال از اين مسابقه همگي در آن شركت كردند.

زیارت دانش آموزان از حرم مطهر رضوی

دانش آموزان کلاس دوم 2 مدرسه راهنمایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) ضمن زیارت مضجع در رواق امام خمینی(ره) به خواندن زیارت نامه ، نماز مستحبی و راز و نیاز با خدای خود پرداختند.

شناسنامه کاری گروه سرود به اداره آموزش و پرورش فرستاده شد

به منظور راهیابی گروه سرود به مرحله استانی این مسابقات شناسنامه کاری گروه سرود آماده و به اداره آموزش و پرورش ناحیه 4 ارسال گردید . در این شناسنامه نام اثر ، آهنگساز ، شاعر و مربی فنی آن بهمراه متن سرود و اسامی گروه آورده و معرفی شده اند

                                

مراسم بزرگداشت سهراب سپهری برگزار شد

در روز بزرگداشت سهراب سپهری ، دانش آموزان کلاس سوم 3 برنامه ی صبحگاه را به این مناسبت اختصاص دادند . در این مراسم دانش آموز زهرا ترابی مقاله ای درباره زندگانی سهراب و آثار و اشعارش برای دانش آموزان بیان کرد و آنان را با شعر و انديشه سهراب سپهري آشنا كرد.

برنامه ریزیهای لازم جهت بردن دانش آموزان به اردوهای تفریحی وزیارتی انجام شد

قرار است همه دانش آموزان مدرسه در تاریخ 9 اردیبهشت ماه به اردوگاه ثامن الحجج (ع) بروند ، در این راستا برنامه ریزیهای لازم در مدرسه راهنمایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) انجام شد.

مراسم جشن حضرت زینب (س) برگزار شد

در روز میلاد سراسر نور و برکت زینب کبری (س) از خانم محبی مادر دانش آموز مبینا قربانی پارسا دعوت شد . تا در جمع دانش آموزان پایه سوم سخنرانی نمایند و ایشان ضمن صحبت از حرفه ی پرستاری از دشواری ها و سختی های این حرفه گفت و اطلاعاتی به دانش آموزان از اینکه باید برای ورود به این رشته چه مراحلی را طی کنند ، داد . 

                     

اجرای سرود دانش آموزان در مدرسه مصلی نژاد

گروه سرود مدرسه ، سرود خود را در مدرسه راهنمایی مصلی نژاد اجرا نمودند . این مرحله که مرحله بازبینی مقدماتی استانی بود گروههای سرودی که در نواحی مختلف رتبه کسب نموده بودند به اجرای برنامه خود پرداختند . دانش آموزان سرود مدرسه راهنمایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) در مسابقات ناحیه ای رتبه اول را کسب کرده بودند. مرحله نهایی استانی اواخر اردیبهشت ماه برگزار می گردد.

دانش آموزان در اردوی ثامن الحجج (ع) شرکت کردند

در آخرين روزهاي سال تحصيلي دانش آموزان با شركت در اردوي ثامن الحجج (ع) خاطره خوبي را از اين سال به ياد سپردند.در این اردو دانش آموزان ضمن انجام ورزش و تفریحات سالم گوناگون ، نماز جماعت را همه با هم قرائت نمودند و ضمن اجرای مسابقات گوناگون از جمله تقلید صدا ، مقاله ای با موضوع " راهیان نور " توسط دانش آموزان فریماه صباغ و سحر کامل و عفیفه خاکبیز قرائت شد . همچنین مسابقات ورزشی بدمینتون ، والیبال و ... برگزار شد و دانش آموزان به بازی پرداختند . آنان با استقبال گسترده از برنامه ها و مسابقات از این اردو بسیار لذت برده و با خاطرات خوش برگشتند.

                     

جلسه تمرینی گروه سرود برگزار شد

به منظور شرکت در مسابقات استانی سرود در 15 اردیبهشت ماه ، دانش آموزان گروه سرود آخرین تمرینات خود را امروز با مربی سرود خود خانم ابوالحسن زاده انجام دادند و مربی آنان نکات نهایی را به ایشان گوشزد کرد.

از برندگان مسابقات قرآن بسیج تقدیر شد

از دانش آموزان سعادتمند و موسوی پور که در مسابقات قرآن بسیج ناحیه 4 آموزش و پرورش رتبه دوم را کسب نموده بودند با اهدا لوح تقدیر و هدیه ای به رسم یادبود که توسط اداره آموزش و پرورش تدارک دیده شده بود تقدیر شد .

دانش آموزان سرود مدرسه در مسابقات سرود استانی شرکت کردند

در این مسابقات که گروههای سرود برتر هر اداره در آن به اجرای سرود پرداختند . گروه سرود مدرسه راهنمایی شماره 2 امام حسین (ع) نیز سرودهای سنتی خود را به نام های "الهی نامه" و "چکامه ساقی نامه" که رتبه اول را در مسابقات ناحیه ای کسب کرده بودند اجرا کردند.

دانش آموزان در مسابقه دلنوشته راهیان نور موفق به کسب رتبه اول شدند

مسابقه فیلم و عکس و دلنوشته راهیان نور كه از طرف موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین (ع) برگزار شده بود . در این مسابقه دانش آموزان شیوا غفرانی ، نگار حسن بیگی ، مشترکاً رتبه برتر اول ، کوثر وحیدیان ، رتبه  دوم و فرزانه غنچه رتبه سوم را کسب کردند. همچنین از سوی موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین هدایایی به رسم یادبود برای این دانش آموزان فرستاده بودند.

تزیین کلاس ها به مناسبت هفته معلم

 دانش آموزان به مناسبت هفته معلم کلاس های خود را تزیین کردند. در آستانه گرامیداشت مقام معلم کلاس ها دانش آموزان پایه اول با انجام تحقیقات گسترده درباره مقام استاد شهید مطهری ، برد کلاس های خود را با جملاتی از تحقیقات خود تزیین نمودند . ساير كلاسها نيز با جمع آوري مطالب و تزيين كلاسها خود را براي اجراي برنامه هاي هفته معلم آماده كردند.

                         

نواختن زنگ سپاس از دبیران

همزمان با روز معلم مسئولین سه تشکل دانش آموزی (بسیج ، شوراي اسلامی و هلال احمر ) زنگ سپاس از معلم را راس ساعت 9 نواختند . آنان برنامه های خاصی را برای این زنگ ترتیب داده بودند . دانش آموزان ضمن تقدیر از دبیران با شادی و شوق علاقه خود را به دبیران خود ابراز داشتند .

                                                

تقدیر از مدیر مدرسه در روز معلم

همزمان با روز معلم از مدیریت آموزشگاه تقدیر شد . دبیران و کادر دفتر آموزشگاه با اهدای هدیه یادبود و دسته گل از زحمات ایشان تقدیر و تشکر نمودند و روز معلم را به ایشان تبریک گفتند.

                                                

مراسم جشن به مناسبت روز معلم برگزار شد

با گرامیداشت هفته معلم و سالروز شهادت استاد شهید مطهری مراسم جشن توسط دانش آموزان  عضو تشکلهای این آموزشگاه برگزار شد. در این مراسم که همه دبیران حضور داشته و با قرائت سوره قلم توسط دانش آموزان کلاس اول زینب وحیدیان ، آغاز شد ، ضمن تبریک هفته معلم توسط مدیریت آموزشگاه به دبیران ، از مقام استاد شهید مرتضی مطهری  تجلیل نمودند . سپس دانش آموزان به قرائت سرود و مقاله پرداختند . همچنین در این مراسم به همه دبیران یک شاخه گل توسط عفیفه خاکبیز اهدا شد.

                                                

جشنواره کیک بمناسبت روز معلم برگزار شد

همزمان با روز معلم جشن پخت کیک برگزار شد . در این مراسم دانش آموزان با پخت کیک و شرکت در جشنواره ، ضمن گرامیداشت این روز کیک خود را با دوستان و معلمان خود صرف کردند. 

دانش‌آموزان ، مدرسه را براي برگزاري مراسم دهه فاطميه آماده كردند

با نزديك شدن به ايام فاطميه و شهادت حضرت زهرا (س) دانش‌آموزان برنامه ريزي جهت فضا سازي مدرسه را شروع كردند . آنان ضمن برگزاري جلسه پيرامون اين موضوع با نصب دست نوشته و تراكت مدرسه را براي برگزاري مراسم شهادت آماده كرد ند.

 همایش جاودانه ها در مدرسه برگزار شد

در این مراسم که به عنوان جشن پایان سال تحصیلی این درس جهت معرفی درس به اداره برگزار شد . معاونین راهنمایی موسسه امام حسین (ع) آقای رجب زاده و آقای کریمی و معاون ابتدایی موسسه آقای رستگار همچنین آقای میرزابیگی راوی جبهه و جنگ به سخنرانی پرداختند. و خاطرات و آموزه هایی را برای دانش آموزان از دفاع مقدس بیان کردند. سپس مدیریت مدرسه خانم شریعتی ضمن تشکراز زحمات خانم نجم آبادی در ارائه این درس ، از دانش آموزان خواستند که در همه جا و هر لحظه قدردان حماسه ها و رشادتهای شهدا باشند . پس از ایشان دانش آموزان به اجرای برنامه های خود پرداخته و در پایان مراسم نیز از برترینهای این درس با اهدا هدیه و تندیس یادمان لاله ها تقدیر شد . این مراسم در نمازخانه مدرسه که از روزپیش به همین مناسبت آماده شده بود برگزار شد و دانش آموزان کارهای خود را نیز در معرض دید سایر دانش آموزان قرار دادند. برای مشاهده عکسهای کامل به قسمت از نگاه تصویر مراجعه کنید.