شرکت دانش آموزان در آزمون های برگزارشده در طول سال تحصیلی  89-88  

 

برگزاری آزمون آمادگی مرآت

آزمون آمادگی مرآت در تاريخ 19 مهرماه در بين پايه هاي اول راس ساعت 11 برگزار گرديد و دانش آموزان به مدت 75 دقيقه با هم به رقابت نشستند . این آزمون های در چهار نوبت در طول سال تحصیلی برگزار می شود.

ثبت نام دانش آموزان جهت آزمون های علمی آینده سازان 

ثبت نام آزمون علمي آينده سازان دردو آزمون پيشرفت زبان انگليسي ، پيشرفت رياضي  از تاریخ 20 مهرماه شروع گرديده و در تاريخ 20 آبان ماه خاتمه مي يابد و از دانش آموزان علاقه مند در این آموزن ها ثبت نام به عمل آمد.

برگزاری کلاسهای آمادگی جهت مسابقات ابن سینا

جهت آمادگی دانش آموزان در مسابقات علمی ابن سینا وهمچنین مسابقات فرهنگی وهنری که مرحله اول آن  در بهمن ماه اجرا می گردید با همکاری معلمان محترم دانش آموزان مستعد هر رشته شناسایی وازتاریخ 28آذرماه کلاسهای ویژه در هر پایه برگزارگردید.

برگزاری آزمون پیشرفت ریاضی آینده سازان

آزمون پیشرفت ریاضی آینده سازان در کلیه پایه ها درمورخه 28 آذرماه برگزار گردید تعداد شرکت کننده ها 21 نفر بودند که از نفرات برگزیده این آزمون تقدیر خواهد شد.

مرحله اول  آزمون ابن سینا  برگزار شد

در مورخه دوم دیماه مرحله اول آزمون سنجش علمی ابن سینا مختص پایه سوم راهنمایی با هدف ارتقای سطح دانش ، دانش آموزان درساعت 11 شروع شد و در ساعت 12 به پایان رسید .


  


 
شروع  امتحانات ترم اول  دانش آموزان

در مورخ 12 دیماه امتحانات ترم اول دانش آموز ان  با امتحان ریاضی آغاز گردید این امتحانات تا تاریخ 26 دیماه ادامه داشت . در طول امتحانات دانش آموزان فقط موقع امتحان در مدرسه حضور می یافتند  . همچنین دانش آموزان می توانستند در طول امتحانات رفع اشکال نیز بکنند

شرکت دانش آموزان در مرحله اول المپیاد علمی مؤسسه امام حسین (ع)     

در مورخ 2 بهمن ماه مرحله اول المپیاد علمی موسسه آموزشی -فرهنگی امام حسین (ع) در دانشکده پیراپزشکی برگزار شدکه دانش آموزان این آموزشگاه باهمراهی مسئولین مدرسه در این آزمون شرکت کردند .

برگزاری مرحله اول المپیاد علمی ابن سینا

مرحله اول المپیاد علمی ابن سینا ویژه پایه های اول و دوم راهنمایی در چهارم بهمن ماه در آموزشگاه رأس ساعت 11 برگزار شد . که همه ثبت نام کنندگان در این آزمون شرکت کردند.

موفقيت دانش‌آموزان در المپیاد علمی ابن سینا

  در پی اعلام نتایج المپياد علمي  ابن سینا (که در تاریخ 2 دیماه ویژه دانش آموزان پایه سوم در بین 87 هزارشرکت کننده درسطح استان برگزار گردید )دانش آموز نگار حسن بیگی از این آموزشگاه رتبه اول را کسب نمود همچنین 20 نفر از دانش آموزان موفق به كسب رتبه دو و سه رقمی شدند .

آماده کردن دانش آموزان برای آزمون علمی موسسه آموزشی فرهنگی امام حسين (ع)

  جهت آمادگي دانش آموزان در آزمون علمي جزوات و نمونه سوالات  توسط معلمین پایه های راهنمایی به دانش آموزان داده شد . همچنین معلمین با همکاری دانش آموزان مطالب آزمون های قبل را نیز بررسی کردند . آزمون علمی در تاریخ 2 اسفند ماه در بین کلیه مدارس امام حسین (ع) برگزار می گردد .

موفقيت دانش‌آموزان در امتحانات نيم سال اول

یک سوم از دانش آموزان مدرسه موفق به کسب رتبه های برتر در امتحانات نیم سال اول شدند . در امتحانات نیم سال اول تعداد 75 نفر از دانش آموزان معدل های بالاتر از 19.80 را کسب کردند از این تعداد 35 نفر با معدل 20 در پایه های اول و دوم و سوم بودند و تعداد 17 نفر معدل 19.91 را کسب کرده بودند و بقیه معدل های بین 19.80 تا 19.88 را کسب کردند.

آزمون سنجش هماهنگ گروه های آموزشی (واسع ) برگزار شد

مرحله دوم آزمون واسع امروز در همه پایه های مقطع راهنمایی برگزار شد ؛ آزمون واسع در کلیه دروس راهنمایی می باشد همچنین در این آزمون از دروس تربیت بدنی ، مهارت های زندگی ، هنر و درس جاودانه ها نیز سوالاتی برای دانش آموزان مطرح شده بود .

دانش آموزان جهت شرکت در مرحله دوم و سوم آزمون علمی آینده سازان ثبت نام شدند

موسسه ی علمی آینده سازان وابسته به اتحادیه انجمن های اسلامی بزرگترین مرکز برگزار کننده ی آزمون های علمی دانش آموزان در آزمون های مسابقات علمی و پیشرفت زبان انگلیسی و پیشرفت ریاضی در مقطع راهنمایی از دانش آموزان علاقمند ثبت نام کرده که تعدادی از دانش آموزان راهنمایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) در این مسابقات شرکت کردند . در ضمن مرحله دوم و سوم این مسابقات در فروردین و اردیبهشت ماه 89 برگزار خواهد شد .

کسب رتبه اول در سومین جشنواره دانش آموزی ابن سینا

کار تحقیقی دانش آموزان نفیسه قدمیاری و ساجده کشمیری که پژوهشی درباره فردوسی حکیم و شاهنامه با عنوان " تناور درخت دانای توس " بود ، به عنوان اثر برگزیده تحقیقی ، پژوهشی موفق به کسب رتبه اول این رشته درمسابقات علمی ابن سینا ناحیه 4 مشهد شد و به مسابقات استانی فرستاده شد.

تقدیر از دانش آموزان رتبه های برتر مسابقات علمی

در مراسمی که روز یک شنبه در دومین روز از هفته وحدت برگزار شد . از کلیه دانش آموزانی که از ابتدای سال تا کنون در مسابقات و آزمون های علمی موفق به کسب رتبه های برتر شد ه بودند تقدیر شد . این دانش آموزان که تعداد آنها 58 نفر بوده و در آزمونهای واسع ، مرآت ، آزمونهای علمی ابن سینا و آینده سازان شرکت کرده بودند با دادن کارت امتیاز و لوح از آنان تقدیر شد .

کسب رتبه اول در مسابقات جشنواره ابن سینا

مسابقات جشنواره ابن سینا که در بهمن ماه برگزار شد دو نفر از دانش آموزان زهرا محمودی با دست سازه ی ، عصای زنگ دار برای نابینایان و سارا مهرآمیز با دست سازه ی ، ماشین کنترلی رباتیک در مسابقات ناحیه 4 مشهد موفق به کسب رتبه اول شدند و سازه های آنها به مرحله استانی فرستاده شد که نتایج آن در نیمه فروردین ماه اعلام خواهد شد.

راهیابی دانش آموزان به مرحله دوم آزمون علمی ابن سینا

در مرحله اول آزمون علمی ابن سینا که در پایه های اول و دوم در رشته های ریاضی ، ادبیات و زبان انگلیسی برگزار شد در المپیاد ریاضی زینب السادات بهشتی مسئله گو ، در المپیاد ادبیات مائده معینی ، زهرا خیاط ، محدثه علیزاده ، فاطمه یعقوبی ، زینب وحیدیان و در المپیاد زبان انگلیسی کیمیا مروتدار ، آلاء رئوف شیبانی و سارا حسینی موفق به کسب رتبه های برتر شدند و به مرحله دوم استانی راه پیدا کردند . در ضمن مرحله دوم این مسابقات در فروردین ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

دانش آموزان برای شرکت در دومین دوره مسابقه ملی ریاضی کشور ثبت نام شدند

مسابقه ملی ریاضی کشور با هدف ایجاد پویایی در نظام آموزشی و رشد تفکر خلاق در بین دانش آموزان و همگانی کردن ریاضیات و اشاعه فرهنگ و تفکر ریاضی بین کودکان و نوجوانان در تاریخ 26 فروردین ماه سال 89 ساعت 10 صبح به صور ت هماهنگ برگزار خواهد شد دانش آموزان درمقطع ابتدایی پایه پنجم و در کلیه مقاطع راهنمایی مي توانستند در اين مسابقات شركت كنند كه از مدرسه راهنماي دخترانه شماره 2 امام حسين (ع) نيز تعداد 30 نفر از پایه های اول تا سوم در این مسابقه که در تاریخ 26 فروردین ماه برگزار شد شرکت کردند.

مرحله دوم آزمون علمي آينده سازان برگزار شد

آزمون علمي آينده سازان در كليه دروس راهنمايي در مدرسه راهنمايي دخترانه شماره 2 امام حسين (ع) روز چهارشنبه برگزار شد . اين آزمون به طور سراسري در كليه پايه ها برگزار گرديد .

راهیابی دانش آموزان به مرحله دوم استانی آزمون علمی ابن سینا

مسابقات علمی ابن سینا که در پایه های اول و دوم راهنمایی برگزار شده بود در این مسابقات در رشته ریاضی 1 نفر و در رشته ادبیات 10 نفر به مرحله دوم این مسابقات از مدرسه راهنمایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) را ه یافتند . مرحله دوم این مسابقات در ارديبهشت سال آینده برگزار خواهد شد .

 شركت دانش‌آموزان در  آزمونهاي فروردين ماه 89

آزمون علمي آينده سازان در رشته پيشرفت رياضي در تاريخ 23 فروردين ماه برگزار خواهد شد . همچنين آزمون علمي ابن سينا پايه هاي اول و دوم دانش آموزاني كه در مرحله اول اين آزمون رتبه هاي برتر را كسب كرده بودند كه تعداد 11 نفر از دانش‌آموزان  در رشته هاي رياضي ، ادبيات و زبان انگليسي ، در مرحله دوم اين آزمون كه در هفته آخر فروردين ماه برگزار خواهد شد شركت مي كنند .

راهیابی دانش آموزان به مرحله دوم المپیاد بسیجیان

گروه های شرکت کننده در المپیاد بسیج ناحیه 4 مشهد که در بهمن ماه در 4 گروه برگزار شد . به مرحله دوم این مسابقات راه پیدا کردند. گروههای شرکت کننده در پایه اول 5 نفر دررشته ریاضی ، پایه دوم 5نفردررشته شیمی و در پایه سوم دو گروه 5 نفری در رشته های ریاضی و فیزیک .

جلسه مدير مدرسه با دانش آموزان شرکت کننده در مرحله دوم المپیاد ابن سینا

جلسه ای با حضور مدیر مدرسه راهنمایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) که در مرحله اول المپیاد علمی ابن سینا رتبه های برتر را کسب کرده بودند و به مرحله دوم این آزمون راه پیدا کردند برگزار شد و توصیه های لازم به آنان داده شد . مرحله دوم المپیاد علمی ابن سینا در اواخر فروردین ماه برگزار شد .

برگزاری آزمون علمی آینده سازان مرحله دوم

در این مرحله از آزمون علمي آينده سازان تعداد 36 نفر از دانش آموزان در کلیه پایه ها در آزمون پیشرفت زبان شرکت کردند .نتايج  این آزمون در حدود 20 روز آینده اعلام خواهد شد .

آزمون مسابقه ملی ریاضی برگزار شد

30 نفراز دانش آموزان مدرسه راهنمایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) در دومین مرحله مسابقه ملی ریاضی که از طرف باشگاه دانش پژوهان جوان برگزار شد ، شرکت کردند. نتیجه این مسابقه اواخر اردیبهشت ماه اعلام می گردد.

آزمون علمی آینده سازان برگزار شد

سومین مرحله از آزمون علمی آینده سازان که سوالات آن از 85 درصد از کتاب درسی ،اطلاعات عمومی و سنجش استعدادها می باشد ، برگزار شد . در این آزمون دانش آموزان کلیه پایه ها شرکت کرده بودند. نتایج آزمون اوايل  اردیبهشت ماه اعلام می گردد.   

دفترچه های آمادگی آزمون مرآت بین دانش آموزان توزیع شد

مرحله دوم این آزمون در تاریخ 20 اردیبهشت ماه برگزار می شود به همین منظور دفترچه های سوالات آمادگی آزمون که از طرف موسسه مرآت برای دانش آموزان فرستاده می شود ، بین دانش آموزان پایه های اول و دوم و سوم راهنمایی توزیع شد .

آزمون دانش آموزی ابن سینا برگزار شد

دانش آموزان مدرسه راهنمایی دخترانه شماره 2 امام حسین (ع) که درمرحله اول این آزمون موفق به کسب رتبه اول و دوم و سوم استانی شده بودند در مرحله دوم این آزمون شرکت کردند. سوالات این آزمون در چهار درس قرآن و تعلمیات دینی و عربی و ریاضی وعلوم تجربی با60 عدد سوال برگزار شد . نتایج این آزمون اوايل خرداد ماه اعلام می گردد.

شركت دانش آموزان مدرسه در آزمون تيزهوشان

والدين دانش‌آموزان از روز 23 ارديبهشت تا 28 ارديبهشت با حضور در مدرسه و گرفتن گواهي اشتغال به تحصيل فرزندان خود آنان را براي شركت در آزمون ورودي مدارس تيزهوشان ثبت نام كردند . مرحله اول این آزمون ساعت 9 صبح روز جمعه 21/3/89 و مرحله ی دوم آن در همان ساعت و در روز جمعه 25/4/89 برگزار می شود.

دانش آموزان در مرحله دوم المپیاد علمی شرکت کردند

80 درصد از دانش آموزانی که در مرحله اول این آزمون شرکت کرده بودند ؛ به مرحله دوم این آزمون راه یافتند و روز جمعه 24 اردیبهشت ماه در مرحله دوم این آزمون که در دانشکده پیراپزشکی برگزار شد ، شرکت کردند . در ضمن نتایج این آزمون تا آخر اردیبهشت ماه اعلام خواهد شد و برگزیدگان این مرحله به مرحله نهایی آن (جشنواره امید ) راه خواهند یافت .