وب سایتهای موسسه فرهنگی آموزشی امام حسین علیه السلام
مراکز آموزشی

          پيش دبستاني ها

          مدارس ابتدايي

          دبیرستان های دوره اول

          ‌دبیرستان های دوره دوم

          مراكز كامپيوتر و حسابداري

          مراكز زبان هاي خارجي

مقالات

          ارائه شده توسط دبیران

          ارائه شده توسط دانش پژوهان

خدمات اختصاصی

          سامانه پیام کوتاه

          پست الکترونیک فارسی

          وضعیت تحصیلی

          پايگاه آموزش اينترنتي

          پايگاه آزمون‌هاي مجازي

خدمات عمومی

       * ثبت نام آنلاین مراکز رایانه

          دانلود کتب جدید تحصیلی

          آموزش نرم افزار

          كتابخانه الكترونيكي

          وبلاگستان تبار

          بازی و سرگرمي

          آلبوم تصاویر موسسه

          سمعی و بصری موسسه

          پیوندهای مفید

          ارتباط با مسئولين

          ارسال مطلب

نظرخواهی

نظر شما راجع به سایت چیست ؟

  خوب است
  باید بهتر شود

* مقالات ---> زندگی زنبورها
زندگی زنبورها

زندگی زنبورها

زنبورها وقتی متولد می شوند به چند دسته تقسیم می شوند زنبورهای دختر ماده می شوند و زنبورهای پسر کارگر ؛سرباز؛و حتی پرستار می شوند. زنبورهامثل مورچه ها ملکه ای دارند و سربازانی دارند نتا از ملکه نگه داری کنند زنبورها سخت مشغول کار هستند و عسل جمع اوری می کنند بعضی از پرستارها هم مسئول مراقبت از ملکه هستند زنبورها ی ماده  هم کارشان این است .که تخم می گذارند.خلاصه زنبورها زندگی دست جمعی برای خود دارند و با هم زندگی می کنند و این هم زندگی زنبورها و ملکه شان که خیلی زیبا ست. این هم داستانی درباره زندگی زنبورها:

در بهار با باز شدن گلها حشرات زیبا نیز به پرواز در می ایند حتماهرجا گل های زیبایی وجود دارد زنبورها را هم دیده اند که بالای انها پرواز می کنند و مرتب خرطوم خود را در وسط گل ها فرو می برند. شیره ی شیرینی در همه ی گا ها وجود دارد مادر این خانه  شش کندو ی عسل  می بینیم کهرنگهای مختلفی دارند درهر کندو گروه بخصوصی از زنبورها زندگی می کنند وقتی انها به انازه ی کافی شهد گلها را می مکنند به سوی کندو بر می گردند . هر زنبور نگهبان وجود دارد که زنبورهای غریبهرا از انجا دور می کنند اگر زنبوری شهد زیادی یافته باشد این را با خوش حالی زیادی نشان می دهد ؛ یعنی حرکات تندرو زیبایی انجام می دهد که شبیه نوعی رقص است.

در کندوها قابهای چوبی قرار گرفته است که کادر  نام دارد در کادرها  زنبورها از موم خاصی که بدن خود بیرون می ریزند اتاقکهای شش ضلعی کوچکی می سازند که سلول نام دارد زنبورها هر یک از این سلولها را با عسلی که از شهد ساخته اند پر می کنند صاحب این کندو ها برود لباسها و کلاه و دسکش مخصوص داشته باشد. لباس او یک روپوش خیلی بلند است و کلاهش از بالا تا زیر گردنش با تور پوشانده شده است او چپقی دارد که دود زیادی تولید می کند.

دود چپقی باعث می شود که زنبورها از لانه خارج شوند حالا زنبوردار کندوی قرمز را باز می کند و کادر پر از عسل را بیرون میاورد زنبورها در اطرافف او وزوز می کنند  ان ها نمی خواهند عسلشان را از دست بدهند ولی نمی توانند زنبورها از ان عبور نمی کند زنبوردار کادر پر از موم و عسل را بر بالای دستگاه بزرگ و مخصوصی (به نام اکستراکتور) قرار می دهد بعد با فشار؛ موم و عسل داخل کادر را داخل دستگاه می اندازد .با موم باقی مانده می توان شمه ساخت زنبور دار کادرهای خالی را دوباره به کندو  می گرداند تا زنبورها بازهم در انها عسل جمع کنند .عسل خوش مزه و مفید است و انسانهارا ستالم و قوی نگه می دارد.

ایا می دانید که زنبورها باید چه  قدر پرواز کنند تا شهد لازم برای نیم کیلو عسل را جمع اوری کنند ؟ 120000 کیلو متر

کیمیا برادران کلاس سوم دبستان دخترانه

تاریخ ارسال :7/ /2 87

  • [نسخه قابل چاپ]
  • توسط: کیمیا برادران
  • آدرس الکترونیک فرستنده: -
  • تاریخ ارسال: شنبه 7 ارديبهشت 1387
عالي بسيارخوب متوسط ضعيف